REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

pARTyzant w Zgierzu!

 

 
pARTyzant początek swojej działalności estradowej zawdzięcza legendarnej grupie Dżem. Szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Od 1991 roku przez trzy lata gitarzysta swoim solowym występem otwierał koncerty zespołu, jak i gościnnie wspomagał muzyków grając na akordeonie, harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych czy gitarze akustycznej.  Gitarzysta gości na czterech płytach Dżemu nagranych w tamtym okresie.
W latach 1997-2012 zasilał szeregi Zdrowej Wody. Współpraca zaowocowała czterema studyjnymi albumami oraz innymi wydawnictwami.
pARTyzant posługuje się trudną , nietypową techniką gitarową tappingu oburęcznego  (wydobycie dźwięku poprzez odpowiednie uderzanie strun palcami ).  Umożliwia ona prowadzenie kilku niezależnych linii melodycznych, jak i granie na dwóch gitarach jednocześnie.
Szerszy rozgłos muzyk zawdzięcza witrynie internetowej YouTube 
( www.youtube.com/partyzgit ), gdzie codziennie kilka tysięcy ludzi ogląda jego klipy co daje wynik ponad 6-iu milionów wyświetleń .
Temat „Misirlou“ grany na gitarze ołówkami był wykorzystany przez CNN w programie Dona Lemona CNN NEWSROOM .
Od 2008 roku pARTyzant zyskał większe możliwości dzięki polskiej firmie lutniczej Mensinger , która  stworzyła dla niego specjalny sygnowany model gitary dwugryfowej Mensinger Monster .
Od 2012 roku muzyk organizuje trasę „Gitarowa OFFensywa“, która promuje grę na gitarze i przybliża słuchaczom ogromne możliwości tego instrumentu. Celem trasy jest ponadto wyszukiwanie gitarowych indywidualności.
pARTyzant  ma już za sobą występy u boku takich gigantów gitary jak : Joe Satriani , Al Di Meola , Steve Lukather czy Tommy Emmanuel.
Wyrażają oni pochlebne opinie na temat artysty co można zobaczyć we wspomnianej już witrynie YouTube/partyzgit.
W szerokim repertuarze artytsty znajdziemy kompozycje własne, jak i orginalne interpretacje muzyki filmowej , klasycznej ,bluesowej,  rockowej czy jazzowej. Na perkusji  towarzyszy gitarzyście 19-o letni syn Mikołaj Toczko, który pomimo młodego wieku ma już za sobą spore doświadczenie sceniczne ( m.in. wieku lat 10-iu zagrał gościnnie z Marylą Rodowicz )
W październiku 2013 roku na rynku ukazała się pierwsza płyta duetu „Guitar Cinema“ , która została wysoko oceniona przez magazyn „Gitarzysta“ (9/10) 
 
Od 2014 r. towarzyszy temu niezwykłemu duetowi basista Paweł Klimczak.
 
 
Będzie to już trzeci koncert „pARTyzant”-a trasy „Gitarowa Offensywa” w zgierskiej Agrafce !!!
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają