REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pasjonaci motocykli w Zgierzu połączyli siły

W 2010 roku zawiązała się w naszym mieście grupa miłośników motocykli: „Zgierska Grupa Motocyklowa Czarne Orły”. Wchodzi ona w skład Polskiego Ruchu Motocyklowego. Jej członkowie planują wkrótce zarejestrowanie stowarzyszenia. 
 
Początkowo pasjonaci jazdy na motocyklach typu chopper spotykali się i jeździli bez nazwy i opracowanych zasad przynależności. Pomysłodawcą nadania paczce bardziej formalnych ram był Piotr Rutkowski – zgierski przedsiębiorca. W organizacji pomagał mu Adam Mickiewicz, również zgierzanin – informatyk w jednej z łódzkich firm. W skład zarządu wchodzą również: Katarzyna Dąbrowska – nauczycielka, Jarosław Dąbrowskinauczyciel oraz Robert Oraczyński – żołnierz zawodowy
 
Zamierzamy szerzyć motoryzację w naszym mieście, jesteśmy otwarci na nowych członkówpodkreśla Piotr Rutkowski. Grupa liczy obecnie 18 osób ze Zgierza i okolic (z Łodzi i z Pabianic). Większość stanowią mężczyźni, aczkolwiek płeć piękna, czyli tzw. „plecaczki” towarzyszą nam wiernie na tylnych siodełkach, odgrażając się, że niedługo przejmą stery naszych motocykli. Łatwo się domyślić, że są to nasze żonydodaje.
 
Gdzie sięgają początki fan klubu? Jak wyjaśnia PiotrPrawie wszyscy członkowie grupy poznali się za pośrednictwem internetu. Połączyła nas pasja do motocykli, a wszystko zaczęło się od wątku na jednym z forów w temacie „Viragowcy ze Zgierza” zapoczątkowanego przez jednego z naszych kolegów – Kubę Kowalczyka.
 
W sezonie motocyklowym Czarne Orły wyjeżdżają na drogi w każdą niedzielę. Spotykają się o godz. 15 przed kawiarnią „Starówka” w Zgierzu na pl. Jana Pawła II. Z daleka można usłyszeć charakterystyczny niski gang chopperów – wśród modeli przeważają Yamahy Virago i Hondy Shadow. Często jeżdżą „koło komina”, czyli zwiedzają najbliższą okolicę, pokonując przy tym ponad 200km.
 
Często można ich spotkać również w kawiarni "Czterdziestka" w Sokolnikach. Obowiązkowo pojawiają się na ogólnopolskich zlotach miłośników motocykli. 
 
Zgierska Grupa Motocyklowa Czarne Orły brała udział m.in. w obchodach Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia 2010 r. w Białej k. Zgierza. Więcej informacji o grupie oraz spotkaniach, można uzyskać na tymczasowej witrynie internetowej www.czarneorly.npx.pl
 
Członkowie zapraszają serdecznie wszystkich miłośników dwóch kółek (z silnikiem pomiędzy) na wspólne przejażdżki.
 
Więcej zdjęć na www.czarneorly.npx.pl

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność