REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trwa długi weekend, uważaj na drogach

 Tegoroczne Święto Niepodległości wypada w czwartek. Dla wielu osób oznacza to dłuższy weekend, jako że piątek wykorzystywany jest często jako dzień wolny od pracy. Należy pamiętać, że większa liczba dni wolnych od pracy wiąże się ze znacznym natężeniem ruchu na drogach prowadzących szczególnie do aglomeracji miejskich, np. na krajowej jedynce.

Przedstawiamy komunikat Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi nt. bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym okresie: Jesienna aura charakteryzuje się zmiennością warunków pogodowych, co z kolei może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drogach. Szybko zapadający zmierzch, częste opady atmosferyczne, mgła oraz występujące przymrozki powodują, że widoczność jest ograniczona, a nawierzchnia dróg śliska. W większości przypadków winą za spowodowanie zdarzeń drogowych obarczani są kierowcy, którzy często poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narażają na utratę zdrowia lub życia samych siebie lub innych uczestników ruchu. Przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy wymuszanie pierwszeństwa to główne grzechy kierowców. Z kolei piesi poruszając się w jesienne dni powinni – szczególnie w porze rannej i o zmierzchu zadbać o elementy odblaskowe na ubiorze, tak by stać się widocznym na drodze. W odblaski i odpowiednie oświetlenie powinni także zaopatrzyć się rowerzyści.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność – dostosowanie prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze, zapinanie pasów bezpieczeństwa i przewożenie milusińskich w specjalnych fotelikach. Trzymajmy się także żelaznej zasady „piłeś – nie jedź”.
 
Przypominany także, że w dniach 10.11. br w godz. 18.00 – 22.00 i 11.11.br w godz. 8.00 – 22.0 będzie obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

 

Inne

Ciekawe artykuły