REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Piękne zdjęcia cudownych dzieciaków

W niedzielę 21 września 2014 r. w Centrum Kultury Dziecka miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej "Chromosom 21". Wystawa przedstawia zdjęcia autorstwa Foto Studia Paparazzi ze Zgierza wykonane w czerwcu tego roku podczas VI zlotu rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa zorganizowanym przez Stowarzyszenie Zakątek 21. 

– Podczas  zlotu zrealizowaliśmy nasz wspólny projekt, którego celem było wykonanie niezwykłych sesji fotograficznych. Modelami były cudowne, niesamowite i wspaniałe dzieciaczki zakątkowe. W czasie czterodniowego pobytu wykonaliśmy 40 sesji indywidualnych oraz 11 sesji grupowych. Praca z dziećmi z zespołem Downa była dużym wyzwaniem i bardzo pozytywnym doświadczeniem – mówi Magdalena Stępień, fotograf. – Podczas sesji bywało różnie, tak jak różni byli modele, ale wszystkie dzieci, niezależnie od wieku są cudowne, uśmiechnięte, towarzyskie i mają ogromne serduszka do kochania. Współpraca czasami była ciężka ale w takich chwilach niezastąpione było zaangażowanie rodziców.
 
Jednym z celów wystawy podobnie jak i zakątkowych spotkań jest pokazanie, że zmieniło się postrzeganie kwestii zespołu Downa. Niegdyś temat był traktowany jako wrażliwy lub wstydliwy. Dziś taka postawa jest już na szczęście coraz rzadsze. Obecnie częściej spotykaną postawą jest przeświadczenie, że zespół Downa to nie koniec świata, a świat rodziców i dzieci z zespołem jest równie piękny, kolorowy i bajkowy, a dzieciaki dostarczają mnóstwo radości i wzruszeń. 
 
Wystawę "Chromosom 21" można oglądać bezpłatnie do 15 października 2014 r. w Centrum Kultury Dziecka przy ul. Ks. Szczepana Rembowskiego 17 w Zgierzu. Na wystawie obecna jest część zdjęć wykonanych podczas sesji indywidualnych oraz grupowych z VI zlotu Zakątka 21. Pozostałe zdjęcia można podziwiać na stronie:
 
Zdjęcia ze wszystkich sesji będą umieszczone w kalendarzu na 2015 rok wydanym przez Stowarzyszenie.
 
 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły