REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pięknie odszykowali rowery, mieli mnóstwo atrakcji

Jak na placówkę zajmującą się sprawami najmłodszych przystało zgierskie Centrum Kultury Dziecka z okazji Dnia Dziecka przygotowało masę atrakcji. Od rana budynek przy ulicy Rembowskiego 17 licznie odwiedziło Miejskie Przedszkole nr 12. Trzy przedszkolne grupy miały okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych, tanecznych oraz sportowych. Ponadto milusińscy nauczyli się robić zwierzaki z balonów.

Po południu cekadowska załoga przeniosła się do Parku Miejskiego, gdzie finał miała akcja „Odszykuj swój rower”. Niesprzyjająca pogoda jednak nie odgoniła miłośników jednośladów. Okazało się, że najmłodszym nie brakuje wyobraźni i wspaniale przyozdobili swoje rowery lub hulajnogi. Jury doceniło starania wszystkich uczestników, ale szczególnie spodobał im się rower w stylu pirackim. Jego właściciel o imieniu Szymek, bardzo mocno wczuł się w swoją rolę, gdyż w Parku pojawił się w pasiastej koszulce oraz opasce na oku. Oczywiście zostały zaplanowane również różne atrakcje. CKD tradycyjnie proponowało malowanie twarzy i udział w różnych konkursach. Natomiast policja poprzez zgadywanki z nagrodami promowała bezpieczne poruszani się po drodze. Wszystkie dzieci, które tego dnia odwiedziły Park Miejski miały także szanse zobaczyć prawdziwy wóz strażacki. Każde włączenie syreny wywoływało spore emocje.

fot. Krystian Śmiałek

CKD w szczególny sposób chciało podziękować sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla uczestników akcji. Bez pomocy sklepu rowerowego Cyklista (Zgierz, ul. Aleksandrowska 3), Banku Spółdzielczego w Zgierzu oraz Europejskiego Centrum Odszkodowań laureaci akcji nie mogliby cieszyć się taką ilością nagród.

W ramach świętowania Dnia Dziecka maluchy uczestniczące w porannych zajęciach „A Ku Kultura” w CKD odwiedziły Muzeum Lalek. Okazało się, że możliwość zobaczenia starych zabawek była świetnym pomysłem. Dzieciakom wszystkie lalki, pluszaki i maskotki przypadły do gustu tak bardzo, że chciały część z nich zabrać do domu. Niestety musiała wystarczyć im zabawa w Muzeum.

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub