REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowi prezydenci Zgierza

Na jeden dzień dzieci przejęły rządy w mieście. 1 czerwca w Zgierzu odbyła się czwarta już edycja akcji Mały Prezydent Miasta Zgierza. Tego dnia Prezydent Miasta dr Iwona Wieczorek przekazała symboliczne Klucze do Miasta swoim młodszym następcom podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgierzu przy ul. Szczawińskiej 2.

Wcześniej troje dzieci spośród czternaściorga uczestników konkursu „Zgierska legenda” zostało wybranych, by 1 czerwca przejąć władzę w mieście. Małym Prezydentem Zgierza 2011 została:
Aleksandra Gieraga ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgierzu,
a jej zastępcami:
Konrad Frach – Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgierzu,
Adrianna Pałczyńska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Zgierzu.

Tego dnia laureaci konkursu przyjechali do Urzędu Miasta Zgierza samochodem prezydenckim, zjawili się na oddziale pediatrycznym zgierskiego szpitala. Uczestniczyli również w uroczystej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Zgierza, na której nastąpiło  m.in. odczytanie zwycięskich prac przez Małych Prezydentów oraz prezentacja historii zgierskiego jeża – symbolu miasta.

W programie znalazła się również  wizyta w Muzeum Lalek w Mieście Tkaczy, ul. Narutowicza 5, które tego dnia zostało udostępnione dla odwiedzających, a także obiad w towarzystwie Pani Prezydent dr Iwony Wieczorek.

Ola, Konrad i Adrianna uczestniczyli również w akcji „Odszykuj swój rower” organizowanej przez Centrum Kultury Dziecka w Parku Miejskim.

fot. Krystian Śmiałek

 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub