REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsze zwycięstwo (piłka ręczna)

 Zawodniczki zgierskiego MKS-u w trzecim swoim występie na pierwszoligowych parkietach pokonały w hali MOSiR w Zgierzu Olimpię Nowy Sącz 28:16. Zwycięstwo nad Olimpią było pierwszym w bieżącym sezonie zgierskiego beniaminka w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi.

 

MKS Zgierz – Olimpia Nowy Sącz 28:16 (14:11)

MKS: Pawlak, Szymczak, Matysiak – Barylska (8 pkt.), Walicka (6), Wróblewska (4), Michalak (3), Dymkowska (3), Michalak (3), Pietrasiak (1), Widehoft, Bartyzel, Steglińska, Przybylska, Sadowska.

Zgierzanki podbudowane remisem w ostatnim meczu pierwszoligowych rozgrywek z SPR-em w Olkuszu, zagrały bardzo dobre spotkanie w Zgierzu, przed własną publicznością. Podopieczne trenera Tadeusza Łucia nie dały szans Olimpii Nowy Sącz, pewnie pokonując rywalki. Piłkarki MKS-u znacznie poprawiły skuteczność i przede wszystkim grę w obronie.

Zgierzanki były agresywne i potrafiły rozbijać ataki rywalek. Już w 15 minucie spotkania MKS prowadził różnicą czterech goli i choć zawodniczki z Nowego Sącza do przerwy utrzymały trzybramkowy dystans do zgierzanek, to w drugiej połowie nie potrafiły sobie poradzić z agresywną i twardą grą w defensywie i szybkimi atakami zawodniczek MKS-u.

Zatem w drugiej części meczu zgierzanki z minuty na minutę w dość łatwy sposób powiększały swoją przewagę, która na koniec spotkania wyniosła aż dwanaście bramek. Na wyróżnienie w zespole MKS-u zasługuje bardzo dobrze tego dnia grająca w bramce Anna Pawlak oraz skuteczna w ataku Anna Barylska, która zdobyła osiem goli.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od