REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsze zwycięstwo (piłka ręczna)

 Zawodniczki zgierskiego MKS-u w trzecim swoim występie na pierwszoligowych parkietach pokonały w hali MOSiR w Zgierzu Olimpię Nowy Sącz 28:16. Zwycięstwo nad Olimpią było pierwszym w bieżącym sezonie zgierskiego beniaminka w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi.

 

MKS Zgierz – Olimpia Nowy Sącz 28:16 (14:11)

MKS: Pawlak, Szymczak, Matysiak – Barylska (8 pkt.), Walicka (6), Wróblewska (4), Michalak (3), Dymkowska (3), Michalak (3), Pietrasiak (1), Widehoft, Bartyzel, Steglińska, Przybylska, Sadowska.

Zgierzanki podbudowane remisem w ostatnim meczu pierwszoligowych rozgrywek z SPR-em w Olkuszu, zagrały bardzo dobre spotkanie w Zgierzu, przed własną publicznością. Podopieczne trenera Tadeusza Łucia nie dały szans Olimpii Nowy Sącz, pewnie pokonując rywalki. Piłkarki MKS-u znacznie poprawiły skuteczność i przede wszystkim grę w obronie.

Zgierzanki były agresywne i potrafiły rozbijać ataki rywalek. Już w 15 minucie spotkania MKS prowadził różnicą czterech goli i choć zawodniczki z Nowego Sącza do przerwy utrzymały trzybramkowy dystans do zgierzanek, to w drugiej połowie nie potrafiły sobie poradzić z agresywną i twardą grą w defensywie i szybkimi atakami zawodniczek MKS-u.

Zatem w drugiej części meczu zgierzanki z minuty na minutę w dość łatwy sposób powiększały swoją przewagę, która na koniec spotkania wyniosła aż dwanaście bramek. Na wyróżnienie w zespole MKS-u zasługuje bardzo dobrze tego dnia grająca w bramce Anna Pawlak oraz skuteczna w ataku Anna Barylska, która zdobyła osiem goli.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na