REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszy zimowy rajd konny

 Kilkudziesięciu miłośników turystyki konnej, wśród nich Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, wzięło w niedzielę (23.01.2011 r. )  udział w Pierwszym Zimowym Rajdzie Konnym. Trasa przebiegała po planowanym Łódzkim Szlaku Konnym im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, który ma powstać jeszcze w tym roku.

W bryczkach i na koniach rozpoczęto wycieczkę w Kazimierzu koło Lutomierska, by dotrzeć do Stanisławowa Nowego (gm. Lutomiersk). Tam na wszystkich czekał gorący poczęstunek oraz mnóstwo atrakcji, m.in. kuligi i ski-skijöring (wyścig na nartach za koniem z jeźdźcem) oraz zawody łucznicze. Następnie wyruszono na trasę Łódzkiego Szlaku Konnego w kierunku Stadniny Koni Huculskich Madaje Stare.
 
Łódzki Szlak Konny liczyć będzie 1817 km. Szlak na całej długości ma charakter spacerowo-rekreacyjny, dlatego poza wytrawnymi jeźdźcami będą mogli z niego korzystać także adepci turystyki konnej oraz rodziny z dziećmi. Szlak zostanie przystosowany również do jazdy z zaprzęgiem oraz do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oryginalnymi rozwiązaniami będą m.in. monitorowanie pozycji jeźdźca i konia, a także automatyczne przewodniki głosowe, dostępne przy największych atrakcjach turystycznych znajdujących się na szlaku. Szczegółowe informacje na stronie www.wsiodle.lodz.pl.
 
Szlak powstaje w ramach projektu „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”, którego beneficjentem jest Województwo Łódzkie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od