REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Piętnastoletni włamywacz z Łęczycy

Dzielnicowi z Łęczycy wspólnie z policjantami zespołu ds. nieletnich i patologii ustalili piętnastoletniego włamywacza. Niespełna tydzień temu nastolatek wspólnie z rówieśnikami przebywał na jednym z boisk w Łęczycy, gdzie znalazł klucze do mieszkania. Te same klucze wcześniej widział u jednego z chłopców. Usłyszał, że jego rodzice wyjechali i nikogo nie ma w domu. Zamiast oddać klucze postanowił, że pójdzie do mieszkania i zobaczy, co da się ukraść. Po przejrzeniu szafek i szuflad zabrał gotówkę, biżuterię i kilkadziesiąt paczek papierosów.

W dwa dni później namówił znajomego, by pomógł mu spieniężyć łup. Pełnoletni kompan 15-letniego złodzieja pojechał do Zgierza, gdzie biżuterię sprzedał u jubilera za 850 zł. Pieniądze zostały wydane przez nastolatka na spłatę długów, kupno butów i słodyczy. Za pomoc w sprzedaży kradzionych przedmiotów 100 zł dał znajomemu, a 200 zł przekazał swojej matce. Większość biżuterii zdołano odzyskać i zwrócić poszkodowanej. Nieletni przestępca stanie teraz przed sądem.

Policja radzi: Historia ta niech będzie przestrogą dla rodziców i młodzieży przed tym, jak może skończyć się nadmierna gadatliwość i zgubienie kluczy. Nie należy chwalić się swoim bogactwem, ani informować, że nikogo z domowników akurat nie ma. Nie wolno też ujawniać, gdzie trzymamy dokumenty i przedmioty wartościowe oraz wpuszczać nieznajomych do domu.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a