REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Poszukiwanie rozwiązań dla rozwoju rynku pracy

W dobie dzisiejszego światowego kryzysu gospodarczego nowe rozwiązania, takie jak idea socjalnego modelu zatrudnienia i jego elastyczne formy umożliwiają zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa zatrudnienia na każdym etapie życia zawodowego, jednocześnie ułatwiając rozwój kariery w warunkach dynamicznych zmian rynkowych. Przekonywali o tym w czwartek 26.05.2011 r. podczas konferencji pod nazwą „idea flexicurity na czas kryzysu” przedstawiciele Regionalnego Związku Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej.

Spotkanie, któremu patronował Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki było wstępem do trzyetapowych warsztatów, w których wezmą udział lokalni przedsiębiorcy, samorządowcy i pracownicy urzędów pracy. Podczas przewidzianych na lipiec tego roku warsztatów „A” stworzona zostanie analiza SWOT Powiatu Zgierskiego (technika analityczna bazująca na negatywnych i pozytywnych cechach naszego regionu, wskazująca zagrożenia i szanse rozwoju i funkcjonowania powiatu). Warsztaty „B” poświęcone zostaną tematyce oprzyrządowań prawnych wspomagających elastyczne formy zatrudniania. W części „C” nawiązane zostanie partnerstwo lokalne w formie zawiązania się stowarzyszeń partnerskich wspierających wdrażanie omawianej idei.

Flexicurity, to model wart bliższego poznania, ponieważ obejmuje on nowoczesne rozwiązania prawne w zakresie zawierania umów z pracownikami, stosowania aktywnych instrumentów rynku pracy, kształcenia ustawicznego połączonego ze wsparciem socjalnym w przypadku utraty pracy.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a