REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pijani próbowali przekupić funkcjonariuszy drogówki

W ostatnim czasie dwukrotnie próbowano wręczyć zgierskim policjantom korzyści majątkowe w zamian za odstąpienie od czynności. Najpierw w czwartek (15.07.2010 r.) około godz. 17.00 na ul. Fijałkowskiego został zatrzymany do rutynowej kontroli samochód marki Mercedes. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Okazało się, że 41-letni kierowca – mieszkaniec Zgierza miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. Następnie próbował wręczyć mundurowym 710 zł w gotówce w zamian za „inny bieg sprawy”. 
 
Kolejne zajście miało miejsce w piątek (18.07.2010 r.) około godz. 2.20 na ul. Chełmskiej. 50 letni mieszkaniec Łodzi prowadził swoje audi mając 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli zaproponował funkcjonariuszom 110 zł prosząc o rezygnację z dalszych czynności. 
 
Obydwaj kierowca zostali zatrzymani, a pieniądze zabezpieczone. Oprócz grożącej mężczyznom odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości, dodatkowo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10 za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a