REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

CBA wpadło na trop hodowców marihuany w gminie Zgierz

 W czwartek (15.07.2010 r.) funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, policjanci z Wydziału Kryminalnego zgierskiej komendy wraz z pracownikami Łódzkiej Izby Celnej zlikwidowali mieszczącą się na terenie gminy Zgierz uprawę konopi indyjskich. Rośliny były wytwarzane w szklarni położonej w odległości kilkudziesięciu metrów od zabudowań.

Na miejscu mundurowi zastali 40-letnią kobietę. Była kompletnie zaskoczoną obecnością funkcjonariuszy. Niedługo potem zjawił się mąż zatrzymanej kobiety. Obydwoje zostali przewiezieni na teren zgierskiej komendy i poddaniu przesłuchaniu. Jak się okazało małżeństwo nie zajmowało się uprawą konopi. Proceder uprawiał ich 18-letni syn. Został on zatrzymany następnego dnia.  Postawiono mu zarzuty popełnienia przestępstw z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grożą 3 lata pozbawienia wolności.

W wyniku akcji zabezpieczono 30 krzewów konopi indyjskich (niektóre sięgajały nawet do 2 metrów wysokości) oraz 0,5 grama suszu rośliny. 
 
Również 15 lipca łódzcy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn pałających się produkcją marihuany w powiecie wieruszowskim, woj. łódzkie. 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.