REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pijany kierowca twingo chciał uciec z miejsca

Nietrzeźwy kierowca renault twingo spowodował kolizję drogową i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Do zdarzenia doszło 11 października 2011 r. około godz. 16:00 w Zgierzu na ul. Gałczyńskiego.
 
Policjanci z ruchu drogowego ustalili, że kierujący renault twingo jadąc ul. Gałczyńskiego w kierunku ul. Tuwima z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok jadącego forda transita. Po tym zdarzeniu uczestnicy kolizji by nie tamować ruchu zjechali na parking. Tam mężczyźni wysiedli ze swoich aut. W trakcie rozmowy kierowca forda wyczuł woń alkoholu od kierującego renault twingo. Natychmiast o tym fakcie telefonicznie powiadomił Policję.

Podczas oczekiwania na przyjazd funkcjonariuszy kierowca renault jak gdyby nigdy nic wsiadł do samochodu, włączył silnik i ruszył z parkingu. Widząc to kierowca forda pospiesznie ruszył za nim. Pieszo dogonił uciekające renault. By uniemożliwić dalszą jazdę wyjął kluczyki ze stacyjki. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że 53-letni kierowca renault miał 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w zgierskim areszcie. Dziś usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub