REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pijany kierowca twingo chciał uciec z miejsca

Nietrzeźwy kierowca renault twingo spowodował kolizję drogową i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Do zdarzenia doszło 11 października 2011 r. około godz. 16:00 w Zgierzu na ul. Gałczyńskiego.
 
Policjanci z ruchu drogowego ustalili, że kierujący renault twingo jadąc ul. Gałczyńskiego w kierunku ul. Tuwima z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok jadącego forda transita. Po tym zdarzeniu uczestnicy kolizji by nie tamować ruchu zjechali na parking. Tam mężczyźni wysiedli ze swoich aut. W trakcie rozmowy kierowca forda wyczuł woń alkoholu od kierującego renault twingo. Natychmiast o tym fakcie telefonicznie powiadomił Policję.

Podczas oczekiwania na przyjazd funkcjonariuszy kierowca renault jak gdyby nigdy nic wsiadł do samochodu, włączył silnik i ruszył z parkingu. Widząc to kierowca forda pospiesznie ruszył za nim. Pieszo dogonił uciekające renault. By uniemożliwić dalszą jazdę wyjął kluczyki ze stacyjki. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że 53-letni kierowca renault miał 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w zgierskim areszcie. Dziś usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają