REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsze efekty realizacji projektu unijnego w Cezaku

Ta jesień i zima pokażą ile uda się zaoszczędzić pieniędzy za energię cieplną w związku z zakończoną właśnie termomodernizacją budynku Zespołu Szkół Nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu, szkoły prowadzonej przez Powiat Zgierski. Na uroczystym podsumowaniu zakończenia I etapu robót zgromadzili się samorządowcy, powiatowi radni, dyrektorzy placówek z naszego terenu oraz wykonawcy prac budowlanych. Za ponad 1,5 mln złotych ocieplono ściany i stropodachy, wymieniono instalację grzewczą oraz zmodernizowano kotłownię.

Cieszę się, że szkoła zyskała nie tylko nowy wygląd ale także będzie bardziej przyjazna środowisku, co dla placówki, która stawia na promocję zdrowia i ekologii jest niebagatelną sprawą – powiedział Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki. Starosta wraz z prezydent Zgierza Iwoną Wieczorek, przewodniczącym Rady Powiatu Zgierskiego Józefem Dziemdzielą i nową dyrektor szkoły Lilianą Lipińską przecięli symboliczną wstęgę i zaprosili gości na część artystyczną oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy o profilu gastronomicznym.
 
Wychodząc ze szkoły goście składali na ręce Pani dyrektor gratulacje nie tylko z powodu zmian, jakie zaszły w budynku, ale także chwalono potrawy przygotowane przez przyszłych techników organizacji usług gastronomicznych, którzy dodajmy, zakwalifikowali się do finału Konkursu Wojewódzkiego „Tradycyjne smaki regionu” i za tydzień będą prezentować swoje kulinarne umiejętności w Łódzkiej Hali Expo. 
 
Kolejną inwestycją w Zespole Szkół będzie planowana na rok 2012 instalacja baterii słonecznych.
 

Inne

Ciekawe artykuły