REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pijany traktorzysta jechał środkiem jezdni

Policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który kierował ursusem „na podwójnym gazie”. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad dwa promile.

 
18 stycznia około godz. 19:10 do dyżurnego Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że drogą w miejscowości Kolonia Brużyca (pomiędzy Zgierzam, a Aleksandrowem) jedzie nietrzeźwy traktorzysta. Policjanci dotarli na wskazane przez świadka miejsce, który w rozmowie z nimi wskazał siedzącego w przydrożnym rowie mężczyznę jako tego, który wcześniej kierował ursusem. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy ruszył do ucieczki. Już po chwili był w rękach mundurowych. Od krewkiego traktorzysty czuć było silną woń alkoholu. Na pytanie o ciągnik odparł, że zostawił go przed jedną z posesji w Kolonii Brużyca. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu oraz prawa jazdy. Pojazd, którym się poruszał nie miał tablic rejestracyjnych. Po sprawdzeniu mężczyzny w systemie informatycznym okazało się, że kierujący ma czynny zakaz sądowy dotyczący prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów.
 
Z relacji naocznego świadka wynikało, że traktor podczas jazdy był nieoświetlony. Dodatkowo pirat drogowy jechał całą szerokością jezdni co zmusiło innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania celem uniknięcia zderzenia z ursusem. Zdenerwowany świadek wyprzedził traktor i zatrzymał swój pojazd na włączonych światłach awaryjnych. Dopiero wówczas ciągnik też się zatrzymał. Podczas rozmowy interweniujący wyczuł od rolnika silną woń alkoholu. Po krótkiej rozmowie traktorzysta jak gdyby nigdy nic uruchomił swój pojazd i odjechał. Zgłaszający pojechał za kierującym ursusem aż do momentu gdy ten zaparkował ciągnik przed jedną z posesji w Kolonii Brużyca i zaraz po tym udał się w pieszą wędrówkę przydrożnym rowem w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego.
 
Zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zarzut złamania sądowego zakazu dotyczącego prowadzenia pojazdów za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub