REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kradli pręty z budowy trasy S-14

Policjanci zatrzymali złodziejskie trio, które z terenu budowy obwodnicy Pabianic skradło kilkanaście sztuk prętów zbrojeniowych. Zapakowane do opla łupy miały zostać niebawem upłynnione.

 
18 stycznia przed godziną 22:00 dzielnicowi Posterunku Policji w Piątkowisku zauważyli przy ul. Glinianej w Chechle II  zaparkowanego opla, w którym za kierownicą siedział mężczyzna, a obok niego kobieta. Choć para nie zachowywała się podejrzanie, to policyjny nos podpowiadał wylegitymowanie duetu i sprawdzenie samochodu. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Opel załadowany był kilkunastoma sztukami prętów zbrojeniowych, które chwilę wcześniej skradziono z terenu budowy trasy S-14 (obwodnicy Łodzi, której południowy fragment znajduje się właśnie w budowie). Złodziejska para czekała na dogodny moment odjechania z miejsca przestępstwa. Chwilę później trafiła już do policyjnego aresztu. Badania stanu trzeźwości wykazały, że 25-latka miała ponad promil, a  jej  32-letni kompan – prawie dwa promile alkoholu w organizmie. 
 
Dociekliwość stróżów prawa doprowadziła do ustalenia personaliów trzeciego wspólnika zatrzymanej pary. 38-letni pabianiczanin podczas policyjnej akcji ukrył się za drzewem, a później uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, złodziejskie trio, podczas spożywania alkoholu pod domem jednego ze sprawców, wpadło na pomysł zasilenia finansowego przez kradzież prętów zbrojeniowych z terenu budowy w Chechle. 
 
Do odległego o kilka kilometrów od Pabianic miejsca ich pijany 32-latek. Zgodnie z planem po załadowaniu materiałów budowlanych do auta, wszyscy mieli odjechać. Pomysłu nie zrealizowali dzięki interwencji czujnych dzielnicowych. Cała trójka odpowie za kradzież, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast  32-latek dodatkowo usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub