REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Piknik rodzinny „Archeologiczny Wehikuł Czasu”

7 września 2014 r. na dziedzińcu Muzeum Miasta Zgierza odbył się piknik rodzinny „Archeologiczny Wehikuł Czasu”.

Piknik otwiera nowy cykl lekcji w naszej placówce. Zajęcia te skierowane są do przedszkolaków i uczniów. W muzeum odbywać się będą dwa rodzaje warsztatów:

 „Odkryj tajemnice archeologii” – zajęcia na sztucznych stanowiskach archeologicznych, oraz „Życie naszych prapradziadów” – zajęcia z wczesnego Średniowiecza, z wykorzystaniem strojów i narzędzi historycznych.

 Wymienione lekcje muzealne zaprezentowane zostały podczas pikniku i cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci. Ponadto każdy mógł obejrzeć pokazy rękodzielnicze, pokaz wojów średniowiecznych „Wnuki Swarożyca” oraz posłuchać muzyki słowiańskiej wykonanej na żywo przez zespół „Jar”. Każde z dzieci otrzymało słodkie upominki m.in. watę cukrową, lizaki, batoniki…

Cykl lekcji muzealnych oraz piknik rodzinny został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z projektu "Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego" finansowanego ze środków Łódzkiego Domu Kultury – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.

Zapraszamy do zapisywania się grup szkolnych na zajęcia w naszej placówce, do 14 listopada 2014r. odbywać się będą bezpłatnie!

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.