REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Plażówka Głowno 2014

5 września 2014 roku Młodzieżowa Rada Miejska w Głownie na czele z Przewodniczącym Michałem Wójcikiem zorganizowała Turniej Siatkówki Plażowej. Rozgrywką przyglądali się przedstawiciele władz miejskich w osobach: Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka, Sekretarza Miasta Jarosława Trojanowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Szkupa oraz radnych Jana Balcerskiego i Macieja Lisowskiego.

W turnieju wzięło udział 27 par w trzech kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii chłopców do lat 18 walczyło 15 par. Tutaj doskonale poradziła sobie para Nowakowski/ Pawlak, która pokonała Miskiewicza/ Krysztofczyka 21:15. Spotkanie o trzecie miejsce rozegrali przegrani meczów półfinałowych Janicki/Alagierski oraz Antczak/Dąbrowski. W tym spotkaniu kibice mogli zobaczyć bardzo zaciętą i wyrówaną walkę ponieważ znaczną część spotkania prowadzili ci drudzy, którzy na kilka punktów przed końcem zaczęli popełniać sporo błędów i ostatecznie przegrali 21:19. W kolejnej kategorii zagrały dziewczęta do lat 18. W tym przypadku rozegrano mecze systemem ,,każdy z każdym" ponieważ zgłosiło się pięć par. Pierwsze miejsce zajęła para z Ozorkowa, Sobór/ Bogdanowicz, która po bardzo zaciętym i interesującym pojedynku pokonała Koprowską oraz Hemkę. Warto tutaj podkreślić, że głowieńskie zawodniczki pomimo problemów zdrowotnych wyszły na boisko i dały z siebie wszystko. Trzecie miejsce zajęła również para z Głowna Zawadzka/ Pudłowska, czwarte przypadło Gostyńskiej oraz Sobierajskiej, natomiast na piątym uplasowały się najmłodsze uczestniczki imprezy, które wzięły po raz pierwszy udział w turnieju siatkówki plażowej o nagrody.

W kategorii mężczyzn do lat 22 wzięło udział siedem par, którzy grali systemem ,,Brazylijskim" jednego seta do 21. W meczu o pierwsze miejsce spotkała się para z Łowicza oraz Ozorkowa. Po doskonałym widowisku zwycięsko wyszła para Malangiewicz/ Pietrzak, która pokonała Główczyńskiego oraz Michalaka 21:16.

Mecz o najniższy stopień podium rozegrały dwie pary głowińskie: Śliwkiewicz/Kaźmierczak oraz Szadkowski/Kosielski. Pojedynek wygrali Ci pierwsi pokonując Szadkowskiego oraz Kosielskiego 21:15. Każda para, która zajęła miejsca od 1-3 otrzymała pamiątkowe puchary oraz medale.

Podsumowując imprezę Michał Wójcik wyraził swoje zadowolenie, że w turnieju wzięło udział kilka par spoza Głowna np.Łowicza, Ozorkowa, Koluszek oraz fakt, iż siatkówka plażowa przyciąga na boiska coraz więcej osób. Organizator składa serdeczne podziękowania Urzędowi Miejskiemu na czele z Burmistrzem Grzegorzem Janeczkiem za ufundowanie nagród, Towarzystwu Krzewienia Kultury Fizycznej ,,Expandor" na czele z Prezesem Eligiuszem Zielińskim oraz Sylwestrowi Jasińskiemu, Bartłomiejowi Pakowskiemu i Marcinowi Moszczyńskiemu za pomoc w organizacji imprezy. 

Kategoria chłopców do lat 18

1. Nowakowski Jarosław/Pawlak Dawid

2. Krysztofczyk Damian/Miśkiewicz Dominik

3. Janicki Damian/Alagierski Jarosław

4. Antczak Hubert/ Dąbrowski Mateusz

5-6 Rosak Patryk/ Rosak Łukasz oraz Kaczmarski Witold/Rojewski Marcin

7-8 Koprowski Oskar/ Kukieła Wojtek oraz Bakalarz Adrian/ Kowalczyk Michał

9-12 Florczak Marcin/ Tomczak Hubert, Lis Mateusz/ Redzisz Marcin, Andrzejewski Nikodem/Bakalarz Kamil, Wójcik Michał/ Damian Wojciechowski

13-15 Rajewski Patryk/ Pakowski Karol, Kuciński Szymon/ Lendzion Krystian, Woźniak Dawid/ Łukasz Zakrzewski

 

Kategoria kobiet do lat 18

1. Sobór Sandra/ Bogdanowicz Natalia

2. Koprowska Aleksandra/ Hemka Dominika

3. Pudłowska Aleksandra/ Zawadzka Magdalena

4. Gostyńska Klaudia/ Sobierajska Paulina

5. Janicka Zuzanna/ Strajch Otylia

 

Kategoria mężczyzn do lat 22

1. Brian Malangiewicz/ Adam Pietrzak

2. Michał Główczyński/ Mateusz Michalak

3. Damian Śliwkiewicz/ Marcin Stępniewski

4. Piotr Kosielski/ Hubert Szadkowski

5-7 Piotr Kukieła/ Robert Gołąbek, Dorian Mospinek/ Eryk Ignatowski, Mateusz Rubacha/ Mateusz Kuciński

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.