REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

PIT-28 – wszystko, co musisz wiedzieć (artykuł sponsorowany)

Mając możliwość złożenia zeznania podatkowego online, coraz chętniej decydujemy się na rozliczenie z fiskusem właśnie przez internet. Sprzyjają temu darmowe i funkcjonalne programy do PIT, umożliwiające szybkie i bezproblemowe wypełnienie formularzy podatkowych oraz ich wysyłkę do właściwego dla naszego miejsca zamieszkania urzędu skarbowego. Online wyślemy nie tylko najpopularniejszy PIT-37, ale także wiele innych formularzy i rozliczeń, m.in. PIT-28, przeznaczony dla podatników rozliczających się na zasadzie ryczałtu. 

Czym jest PIT-28?
 
Formularz PIT-28 wypełnimy wówczas, gdy przychody, jakie osiągamy, opodatkowane są na zasadzie ryczałtu. Aby móc skorzystać z  formy opodatkowania, należy zawrzeć odpowiednią informację, wybierając właściwą formę opodatkowania przy rejestracji firmy w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej. Nie każda działalność może być opodatkowana na zasadzie ryczałtu, niektóre branże mogą rozliczać się z urzędem skarbowym wyłącznie na zasadach ogólnych, czyli według skali podatkowej. Wróćmy jednak do pit 28. Jeśli nasz przychód opodatkowany jest na zasadzie ryczałtu, będzie to obowiązkowy formularz, jaki powinniśmy przekazać fiskusowi wraz z rocznym rozliczeniem. Załącznikami do PIT-28 są:
PIT-28A – składany w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej,
PIT-28B – składany w przypadku prowadzenia działalności w formie spółki,
PIT-0 – składany w celu ujęcia należnych nam ulg,
PIT-D – obejmujący ulgi na wydatki mieszkaniowe i remontowe. 

Do kiedy PIT-28
 
Termin złożenia zeznania podatkowego różni się w przypadku druku PIT-28. Do kiedy należy złożyć go w urzędzie skarbowym? Osoby opodatkowane ryczałtem formularz PIT-28 2017 powinny złożyć najpóźniej do dnia 31 stycznia 2018 roku. PIT-28 online łatwo i szybko wypełnisz, korzystając z darmowego narzędzia, jakim jest PITax – darmowa, łatwa w obsłudze, bezpieczna aplikacja do rozliczania się z urzędem skarbowym i wysyłania pitów przez internet. 
 
Szukasz dodatkowych informacji na temat możliwości składania PIT-ów online? Chcesz dowiedzieć się więcej o obowiązku podatkowym i rozliczeniach PIT-28? Wyczerpujących informacji w tym zakresie udziela Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Inne

Ciekawe artykuły