REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Prowadzisz gospodarstwo rolne? Przeczytaj, z jakiej taryfy powinieneś korzystać oraz czy nie przepłacasz za prąd?

Gospodarstwa rolne często przepłacają nawet o 40 proc. za prąd. Najprostszym wyjściem z sytuacji wydaje się zmiana taryfy, ale jak się okazuje, w praktyce jest to zadanie bardzo trudne. Czy w takim razie rolnik ma w ogóle szansę realnie zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Na szczęście tak. W poniższym tekście staramy się przybliżyć to rozwiązanie. 

Rolnik – kto to jest?

Wybór taryfy dla gospodarstw rolnych często jest trudny, bo jest narzucany odgórnie przez Operatora Systemu Dystrybucji. W efekcie rolnik musi zmierzyć się, z jednej strony z rygorystycznym regulaminem dotyczącym przyznawania taryfy przez OSD, a z drugiej strony z realnym stanem rzeczy – na co i w jakiej ilości zużywany jest prąd. I tu zaczyna się problem – interpretacje urzędników są różne z powodu luki prawnej – definicja nie określa precyzyjnie, kim jest rolnik. 

W rezultacie, jedni interpretują, że rolnik ma taryfę G ale płaci jak za C, inni że ma taryfę G i płaci jak G, a jeszcze inni że ma taryfę C i płaci jak biznes. Teoretycznie wybór taryfy zależy od rodzaju działalności prowadzonej w gospodarstwie, ale tu właśnie czekają na rolnika schody w postaci decyzji dystrybutora, który narzuca mu rodzaj taryfy lub nie wyraża zgody na jej zmianę. To samo dzieje się w przypadku gospodarstw rolnych w okolicach Zgierza. 

Po prostu najtańszy prąd

Ze skutecznym rozwiązaniem biurokratycznych problemów przychodzi sprzedawca energii, który oferuje znaczne obniżenie rachunków za prąd w gospodarstwie rolnym, bez konieczności zmiany taryfy. 

Jeżeli zdecydujesz się na zakup prądu od poprostuenergia.pl, to nawet gdy OSD nie zgodzi się na zmianę taryfy z C na G, to i tak jako rolnik zapłacisz dużo mniej. Jak to możliwe? 

Po prostu prąd w taryfie C jest u tego sprzedawcy najtańszy w porównaniu z każdym innym sprzedawcą na rynku.

Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne, np. w okolicach Zgierza, zmiana sprzedawcy prądu na takiego, który oferuje najbardziej konkurencyjne stawki na rynku dla taryfy C to zwyczajnie czysty zysk dla gospodarza. Jeżeli do najniższej ceny za 1 kWh dodasz całkowity brak opłaty handlowej – z reguły u wielu sprzedawców wysoki – to dla taryfy C po podliczeniu zużycia prądu w gospodarstwie rolnym, w taryfie C zaoszczędzisz od 35 do 50 proc. w skali roku.

 

Nowoczesna obsługa

 

Wartością dodatkową jest fakt, że na poprostuenergia.pl możliwe jest podpisanie umowy on-line, formalności załatwiają za klienta osobiści konsultanci oraz – co równie ważne dla zapracowanego rolnika – umowę można podpisać bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli interesuje Cię takie rozwiązanie, po najniższej rynkowej cenie za prąd, to skorzystaj z tego, które oferuje nowoczesna firma zajmujące się sprzedażą energii. 

Inne

Ciekawe artykuły