REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Prowadzisz gospodarstwo rolne? Przeczytaj, z jakiej taryfy powinieneś korzystać oraz czy nie przepłacasz za prąd?

Gospodarstwa rolne często przepłacają nawet o 40 proc. za prąd. Najprostszym wyjściem z sytuacji wydaje się zmiana taryfy, ale jak się okazuje, w praktyce jest to zadanie bardzo trudne. Czy w takim razie rolnik ma w ogóle szansę realnie zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Na szczęście tak. W poniższym tekście staramy się przybliżyć to rozwiązanie. 

Rolnik – kto to jest?

Wybór taryfy dla gospodarstw rolnych często jest trudny, bo jest narzucany odgórnie przez Operatora Systemu Dystrybucji. W efekcie rolnik musi zmierzyć się, z jednej strony z rygorystycznym regulaminem dotyczącym przyznawania taryfy przez OSD, a z drugiej strony z realnym stanem rzeczy – na co i w jakiej ilości zużywany jest prąd. I tu zaczyna się problem – interpretacje urzędników są różne z powodu luki prawnej – definicja nie określa precyzyjnie, kim jest rolnik. 

W rezultacie, jedni interpretują, że rolnik ma taryfę G ale płaci jak za C, inni że ma taryfę G i płaci jak G, a jeszcze inni że ma taryfę C i płaci jak biznes. Teoretycznie wybór taryfy zależy od rodzaju działalności prowadzonej w gospodarstwie, ale tu właśnie czekają na rolnika schody w postaci decyzji dystrybutora, który narzuca mu rodzaj taryfy lub nie wyraża zgody na jej zmianę. To samo dzieje się w przypadku gospodarstw rolnych w okolicach Zgierza. 

Po prostu najtańszy prąd

Ze skutecznym rozwiązaniem biurokratycznych problemów przychodzi sprzedawca energii, który oferuje znaczne obniżenie rachunków za prąd w gospodarstwie rolnym, bez konieczności zmiany taryfy. 

Jeżeli zdecydujesz się na zakup prądu od poprostuenergia.pl, to nawet gdy OSD nie zgodzi się na zmianę taryfy z C na G, to i tak jako rolnik zapłacisz dużo mniej. Jak to możliwe? 

Po prostu prąd w taryfie C jest u tego sprzedawcy najtańszy w porównaniu z każdym innym sprzedawcą na rynku.

Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne, np. w okolicach Zgierza, zmiana sprzedawcy prądu na takiego, który oferuje najbardziej konkurencyjne stawki na rynku dla taryfy C to zwyczajnie czysty zysk dla gospodarza. Jeżeli do najniższej ceny za 1 kWh dodasz całkowity brak opłaty handlowej – z reguły u wielu sprzedawców wysoki – to dla taryfy C po podliczeniu zużycia prądu w gospodarstwie rolnym, w taryfie C zaoszczędzisz od 35 do 50 proc. w skali roku.

 

Nowoczesna obsługa

 

Wartością dodatkową jest fakt, że na poprostuenergia.pl możliwe jest podpisanie umowy on-line, formalności załatwiają za klienta osobiści konsultanci oraz – co równie ważne dla zapracowanego rolnika – umowę można podpisać bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli interesuje Cię takie rozwiązanie, po najniższej rynkowej cenie za prąd, to skorzystaj z tego, które oferuje nowoczesna firma zajmujące się sprzedażą energii. 

Inne

Ciekawe artykuły

Dlaczego ząb trzeba leczyć kanałowo?

Endodoncja ma niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów gabinetów dentystycznych. To ona ratuje zęby przed wyrwaniem – stanowi ostatni etap przed chirurgią stomatologiczną. Po usłyszeniu od

Kultura, historia i tradycja w Łódzkiem

Muzea zajmują w polskiej tradycji znaczące miejsce. Gromadzą i przechowują materialne świadectwa historii i kultury oraz dorobek artystyczny naszych przodków. Ekspozycje muzealne stanowią świadectwo minionych

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak