REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pług zawadził o punto, zerwało baner…

 Początek zimy przyniósł kilka drobnych stłuczek, kolizji i zdarzeń na drogach w Zgierzu oraz okolicy. W środę 1.12.2010 r. jadąc ul. Długą w Zgierzu kierowca subaru forester poczuł, że jakiś przedmiot uderzył w szybę samochodu. Kiedy zatrzymał się wyszło na jaw, że szyba w pojeździe jest pęknięta, powłoka lakiernicza na dachu została zarysowana. Przedmiotem, który spowodował to uszkodzenie był baner reklamowy jednego z banków, który przez silny podmuch wiatru został wyrwany ze ściany i swobodnie wisiał na stalowej lince. Wezwana na miejsce Straż Pożarna zdemontowała baner.

Tego samego dnia w Ozorkowie na skrzyżowaniu ul. Południowej z ul. Unii jadący toyotą avensis nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie yaris i doprowadził do zderzenia tych pojazdów. Na skutek tego kierujący toyotą yaris doznał rozcięcia naskórka na czole i przewieziony został do zgierskiego szpitala.

 
Również w środę w Aleksandrowie Łódzkim na ul. Wojska Polskiego kierująca skodą 30 letnia mieszkanka Pabianic potrąciła przechodzącego po pasach pieszego, a następnie osobiście przewiozła mężczyznę do szpitala. Na miejscu lekarz stwierdził stłuczenie prawej ręki i po opatrzeniu mężczyzna został zwolniony.
 
Z kolei 2.12.2010 r. w nocy odśnieżający ul. Solną w Zgierzu pług uderzył w zaparkowany przy tej ulicy fiat punto. Kierujący pługiem trzeźwy.
 
Pomimo trudnych warunków drogowych, które panują na drogach powiatu zgierskiego, znajdują się tacy kierujący, którzy jeżdżą na „podwójnym gazie” i z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów. 1.12.2010 r. około godz. 12. 25 w Zgierzu na ul. Sikorskiego  policjanci z ruchu drogowego zatrzymali ujętego przez strażników miejskich 25 letniego mężczyznę, który kierował toyotą pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,