REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pług zawadził o punto, zerwało baner…

 Początek zimy przyniósł kilka drobnych stłuczek, kolizji i zdarzeń na drogach w Zgierzu oraz okolicy. W środę 1.12.2010 r. jadąc ul. Długą w Zgierzu kierowca subaru forester poczuł, że jakiś przedmiot uderzył w szybę samochodu. Kiedy zatrzymał się wyszło na jaw, że szyba w pojeździe jest pęknięta, powłoka lakiernicza na dachu została zarysowana. Przedmiotem, który spowodował to uszkodzenie był baner reklamowy jednego z banków, który przez silny podmuch wiatru został wyrwany ze ściany i swobodnie wisiał na stalowej lince. Wezwana na miejsce Straż Pożarna zdemontowała baner.

Tego samego dnia w Ozorkowie na skrzyżowaniu ul. Południowej z ul. Unii jadący toyotą avensis nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie yaris i doprowadził do zderzenia tych pojazdów. Na skutek tego kierujący toyotą yaris doznał rozcięcia naskórka na czole i przewieziony został do zgierskiego szpitala.

 
Również w środę w Aleksandrowie Łódzkim na ul. Wojska Polskiego kierująca skodą 30 letnia mieszkanka Pabianic potrąciła przechodzącego po pasach pieszego, a następnie osobiście przewiozła mężczyznę do szpitala. Na miejscu lekarz stwierdził stłuczenie prawej ręki i po opatrzeniu mężczyzna został zwolniony.
 
Z kolei 2.12.2010 r. w nocy odśnieżający ul. Solną w Zgierzu pług uderzył w zaparkowany przy tej ulicy fiat punto. Kierujący pługiem trzeźwy.
 
Pomimo trudnych warunków drogowych, które panują na drogach powiatu zgierskiego, znajdują się tacy kierujący, którzy jeżdżą na „podwójnym gazie” i z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów. 1.12.2010 r. około godz. 12. 25 w Zgierzu na ul. Sikorskiego  policjanci z ruchu drogowego zatrzymali ujętego przez strażników miejskich 25 letniego mężczyznę, który kierował toyotą pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

 

Inne

Ciekawe artykuły