REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Po raz siódmy zapłonął Ogień w Głowie

Już po raz siódmy zapłonął w Zgierzu „Ogień w głowie” – filmowa impreza kina niezależnego, a także muzyki i ognia.

Festiwal rozpoczął się od wystawy zdjęć Michała Sikory – młodego fotografika, który zajmuje się głównie portretami i zdjęciami reportażowymi, a ostatnio postanowił spróbować miejskiej fotografii.

Ale Ogień w Głowie to impreza przede wszystkim filmowa. Przez dwa dni w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu obywały się pokazy filmów konkursowych i pozakonkursowych.

Na festiwal napływają filmy z całej Polski, czasem również z zagranicy. Co roku odwiedza nas ponad 200 osób. W zeszłym roku ze względu na deszczową bogodę, impreza przeniosła się do Klubu AgRafKa, ale kiedy jest tak ciepło jak w tym roku, pokazujemy filmy w ogrodzie – mówił w sobotę Witold Świątczak, dyrektor MOK Zgierz. – Wysoka temperatura przeszkodziła nam jedynie w realizacji pokazów pozakonkursowych, zaplanowanych na strychu, w tzw. Kinie BUCH. Jest tam na tyle gorąco, iż postanowiliśmy przenieść się do sali teatralnej. Pokazywaliśmy tam filmy animowane wytwórni Se-Ma-For.

I właśnie pokazy produkcji łódzkiej wytwórni, stanowiły zapowiedź Se-Ma-For Film Festiwal, który odbędzie się we wrześniu tego roku. Imprezę w MOK Zgierz muzycznie uświetnił koncert zespołu Małe Instrumenty. Przy okazji tegorocznej edycji festiwalu w równolegle odbywała się akcja Paka dla Uczniaka. Więcej o tym wydarzeniu poniżej.

Wyniki VII festiwalu Ogień w Głowie przedstawiają się następująco:
Jury w składzie:
Anna Karasińska – reżyser filmowy
Balbina Bruszewska – reżyser filmowy
Michał Stajniak – operator filmowy
po obejrzeniu 21 filmów postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix, w wysokości 2 500 zł za piorunujące wrażenie i świeże zagranie na kontrapunkcie kontekstu, wartkość, pomysłowość i bezkompromitowość dla filmu Tomasza Boniewskiego pt."Dobranocka".

Jury przyznało również dwie równorzędne nagrody pierwsze, w wysokości 1000 zł każda:

  • za odwagę i piękną scenę o męskiej przyjaźni dla Krzysztofa Nowickiego z Bydgoszczy za film "21".
  • za dokumentalne wyczucie i świetny wybór bohaterki dla Macieja Bartosza Kruka za film "Sweter";

Jury przyznało również dwa wyróżnienia:

  • za świetną obsadę, doskonałą realizację i poczucie humoru za film "Second – head" Bartka Tryzny
  • za wybór tematów i sprawność realizacyjną dla Dominika Krawczyka i Agnieszki Opyt, autorów filmów "Przekraczając siebie", "Film dla dorosłych" i "Boisko".

Nagrodę publiczności w wysokości 500 zł (po podliczeniu głosów z kart do głosowania) otrzymuje Paweł Łukomski za film "Zamknij oczy".

Portal WirtualnyZgierz.pl jest jednym z patronów medialnych festiwalu.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a