REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kamila Turewicz nowym rektorem AHE w Łodzi

Od 1 września 2011 r. stanowisko Rektora Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi obejmuje dr hab. prof. AHE Kamila Turewicz. Pani Profesor zastąpi tym samym prof. dr hab. n. med. Andrzeja Denysa, który w nowym roku akademickim 2011/2012 obejmie funkcję Pełnomocnika Prezydenta AHE ds. rozwoju kierunków medycznych.

Prof. Kamila Turewicz z Akademią Humanistyczno – Ekonomiczną związana jest od 2000 roku. Jest Przewodniczącą Komisji Doktorskiej, jak również autorką ok. 30 publikacji. Prowadzone przez nią badania naukowe koncentrują się na możliwości zastosowania modelu gramatyki kognitywnej Ronalda Langackera do opisu języka angielskiego, który mógłby być fundamentem dla gramatyki pedagogicznej.

W trakcie swojego życia zawodowego pracowała m.in. na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jest recenzentem prac doktorskich i habilitacyjnych oraz innych publikacji naukowych. Obecnie prowadzi 5 doktoratów, w tym otwarte trzy przewody doktorskie na Wydziale Humanistycznym Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub