REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Początek astronomicznego lata, młodzież wariuje

Koniec roku szkolnego i związane z tym poczucie wolności sprawia, że niektórym młodym mieszkańcom miasta „uderza woda sodowa do głowy”. Alkohol, narkotyki i rozróby to głównie grzeszy szkolnej młodzieży. W ostatnich dniach Straż Miejska i Policja odnotowały serię zdarzeń popełnionych przez młodocianych.

Nieletnia znęcała się nad kilkumiesięcznym szczeniakiem

I tak, 15 czerwca 2011 r. około godz. 17:10 patrol Straży Miejskiej w Zgierzu został zatrzymany na ul. Parzęczewskiej w Zgierzu, przez mieszkankę, która wskazała młodą kobietę i poinformowała, że widziała jak wcześniej znęcała się nad psem. Mieszkanka oświadczyła, że widziała jak dziewczyna znęca się nad kilkumiesięcznym szczeniakiem przez kopanie, duszenie i podnoszenie na smyczy a po zwróceniu jej uwagi została obrzucona wyzwiskami. Po podjęciu interwencji przez funkcjonariuszy straży miejskiej okazało się, że „opiekunka” psa jest osobą nieletnią w wieku 16 lat. Młodociana powiedziała funkcjonariuszom, że „znęcała się nad szczeniakiem ponieważ jest jej własnością”.

W Lesie Krogulec z marihuaną
W sobotę, 18 czerwca 2011 r. około godz. 19:50 funkcjonariusze wspólnego patrolu Straży Miejskiej w Zgierzu i Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, patrolując teren Lasu Krogulec w Zgierzu zauważyli grupę młodych ludzi przebywających w pustostanie. Po podjęciu interwencji przy tych osobach, w tym dwóch nieletnich dziewczynach w wieku 17 lat, ujawniono torebkę foliową zawierającą susz roślinny. Po sprawdzeniu testerem okazało się, że są to narkotyki – marihuana. Wszystkie osoby zostały zatrzymane jako podejrzane o posiadanie narkotyków i przekazane Policji, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Nieletni zakłócali spokój i porządek publiczny na ul. Baczyńskiego
Dzień później,  19 czerwca 2011 r. około godz. 15:40 patrol Straży Miejskiej w Zgierzu udał się na interwencję na ul. Baczyńskiego w Zgierzu, gdzie jak przekazała osoba zgłaszająca młodzież zakłóca spokój i porządek publiczny spożywając alkohol za garażami. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę, którą okazał się nieletni w wieku 17 lat. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wykazało 0,34 promila alkoholu. Nieletni został przekazany prawnemu opiekunowi a sprawa wylądowała w zgierskiej komendzie policji.

Alkohol przy cmentarzu (ul. Cezaka)
Również w niedzielę, około godz. 17:20 patrol Straży Miejskiej w Zgierzu udał się na interwencję na ul. Cezaka w Zgierzu, gdzie jak przekazała osoba zgłaszająca młodzież zakłóca spokój i porządek publiczny spożywając alkohol przy ogrodzeniu cmentarza. Zatrzymano jedną osobę, którą okazał się nieletni w wieku 17 lat. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wykazało 0,6 promila alkoholu. Nieletni został przekazany prawnemu opiekunowi a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Zgierzu.

Z wódą do Krogulca
We wtorek,  21 czerwca 2011 r. około godz. 11:05 patrol Straży Miejskiej w Zgierzu udał się na interwencję na teren Lasu Krogulec w Zgierzu. Wcześniej przekazano, że nieletni spożywają w tym miejscu alkohol. Tak też było – po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby nieletnie w wieku 16 lat, w tym dwie dziewczyny. Na miejscu strażnicy znaleźli niedopite butelki zawierające wódkę, którą nieletni kupili w pobliskim sklepie. Młodzi amatorzy trunków zostali przekazani prawnym opiekunom. Sprawa również trafiła na biura zgierskiej komendy.
 

Inne

Ciekawe artykuły