REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pod koniec lata spodziewany nowy Sezam

Budynek Sezamu na os. 650-lecia przechodzi gruntowny remont. Na czas wakacji najemcy opuścili swoje stoiska handlowe. W odnowionym budynku odtworzone będą boksy sprzedawców, choć w innym układzie. Powstanie tu również supermarket. Na 27 sierpnia 2011 r. zaplanowano otwarcie nowego Sezamu. Pomieszczenia w odnowionym budynku będą klimatyzowane.

Początkowa sieć handlowa POLOmarket chciała wynająć obiekt w całości. Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie zgodziła jednak się na takie rozwiązanie wskazując na interes około 30 sprzedawców, którzy prowadzą tutaj działalność gospodarczą.
Kompromisowym okazał się projekt, który dzieli budynek na dwie części. Na jednej z nich zostaną odtworzone boksy kupców, drugą zaś zajmie marekt – tłumaczy Michał Pieruń, prezes ZSM.

Na tą chwilę, otwarcie nowego sklepu POLOmarket w Zgierzu, planujemy w pod koniec lata. Zazwyczaj zatrudnienie w sklepie to około 25-28 osób – mówi Dominika Kulesza, rzecznik prasowy sieci.

Kto finansuje remont budynku? Według obowiązujących przepisów prawa lokale użytkowe, które pozostają w zasobach spółdzielni mieszkaniowych mogą być remontowane z wpływów z wynajmu tych lokali. Obecnie Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie dysponuje środkami, które umożliwiłyby sfinansowanie remontu w całości. Nie chciała też zaciągać kredytu.

Warunki, które panowały w budynku sprawiały, że obiekt był na granicy zamknięcia przez Sanepid. Latem było tu upalnie i duszno, zimą zaś zimo. Jeśli nie ruszylibyśmy z remontem, najdalej za pół roku trzeba by zamknąć budynek. Dlatego wypracowaliśmy optymalne rozwiązanie finansowe – mówi Michał Pieruń.

Na czas remontu kupcy zwolnieni są z opłat z najmu. POLOmarket sam płaci za budowę swojego sklepu, a także finansuje remont w części, gdzie będą znajdować się stoiska kupców. Środki zainwestowane  w remont części ze stoiskami kupców zostaną rozliczone z POLOmarket z przyszłych wpływów z tytułu umowy najmu zawartej z POLOmarket – tłumaczy prezes ZSM.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a