REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Podał się za policjanta, by uciszyć sąsiada

Zgierscy policjanci zatrzymali 59 – letniego mężczyznę, który wymachując pistoletem gazowym i podając się za policjanta groził swojemu sąsiadowi.

7 lipca 2011 r. około 21.30 dyżurny zgierskiej jednostki przyjął zgłoszenie, z którego wynikało, że w Zgierzu na ul. Klonowej znajduje się pijany mężczyzna, który wymachuje pistoletem i grozi swojemu sąsiadowi zastrzeleniem. Natychmiast na miejscu pojawili się mundurowi, gdzie zastali wystraszonego pokrzywdzonego. Z jego relacji wynikało, że agresywny sąsiad grożąc bronią podał się za policjanta i wymachiwał „blachą” z napisem „POLICJA”.

Policjanci zachowując szczególne środki ostrożności podeszli pod wskazaną przez pokrzywdzonego posesję. Tam zastali nietrzeźwego mężczyznę, który chętnie otworzył furtkę mundurowym. Na pytanie o broń wyjaśnił, że ma w domu pistolet na metalowe kulki, który bez oporów wydał policjantom. Podobnie jak metalowy identyfikator i emblemat z napisem POLICJA . Zapytany przez mundurowych o pochodzenie tych przedmiotów odparł, że je znalazł.

Krewkiego 59 –latka policjanci zatrzymali i osadzili w zgierskim areszcie. W chwili zatrzymania miał 2, 72 promila alkoholu. Broń, którą mężczyzna posiadał jest pistoletem gazowym. Natomiast przedmiot z napisem POLICJA i nabitym na nim numerem jest starą odznaką, która również została przez policjantów zabezpieczona. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty gróźb karalnych za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Inne

Ciekawe artykuły