REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Nowy kierunek kształcenia w Zgierzu

Od września 2011 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka zostanie uruchomiony jeden oddział kształcący w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych. – Z analizy przeprowadzonej przez Powiatową Radę Zatrudnienia i Powiatowy Urząd Pracy wynika, że jest to zawód tak zwany deficytowy, czyli na naszym rynku pojawiają się ogłoszenia pracy dla osób wykształconych w tym kierunku, lecz niestety nie posiadamy odpowiednio wykwalifikowanych ludzi – argumentuje Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki.

Nie trzeba będzie tworzyć w szkole zaplecza technicznego ani zatrudniać nowych nauczycieli, ponieważ w ramach Zespołu Szkół do niedawna funkcjonowało liceum profilowane kształcące w kierunku zarządzania informacją. – Wiemy, że młodzież chętnie wybiera profile związane z informatyką czy grafiką komputerową, przykładem na to może być istniejące od lat w Zgierzu Technikum Nr 2 im. Jana Pawła II kształcące techników informatyków – mówi Naczelnik Wydziału Oświaty Jacek Brzeziński.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,