REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Poetycka i rozśpiewana „Stachuriada”

Twórczość Edwarda Stachury – polskiego poety, prozaika i pieśniarza do dziś jest inspirująca dla wielu młodych ludzi. Podczas tegorocznej zgierskiej „Stachuriady”, której patronował „Puls Powiatu”, spotkali się ludzie „sobie nieznajomi, ale tej samej konstelacji”. Rywalizowali ze sobą w dwóch turniejach: jednego wiersza i piosenki poetyckiej. W sobotę 22 listopada, podczas pierwszego dnia turniejowych zmagań, na scenie 

Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu, jury złożone z poetów, teatrologa i kulturoznawcy, wysłuchało 23 wierszy. Za najlepszy uznało dzieło Izabelli Raduckiej pt. „Bądź pierwszy”, za który autorka otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł.

W niedzielę 11 wykonawców zaprezentowało zarówno własne, jak i już znane – odtworzone, utwory w Turnieju Piosenki Poetyckiej. Największe wrażenie za widzach i jurorach zrobił występ 30-osobowego Chóru Mieszanego I LO w Łodzi, który fenomenalnie przerobił piosenkę Marka Grechuty „Niepewność” (do słów Adama Mickiewicza), a następnie wykonał utwór do tekstu jednego z uczniów.

Pierwszy raz bierzemy udział w jakimkolwiek konkursie – mówi kierownik chóru Mariusz Lewy. – Czas nas naglił, dlatego zwycięski utwór powstał w jedną noc.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.