REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Eko-Kopernik

Już kolejna powiatowa szkoła realizuje projekty związane z ekologią. Po zgierskim „Cezaku” i głowieńskim Zespole Szkół LicealnoGimnazjalnych przyszedł czas na stworzenie i kompleksowe wyposażenie pracowni ekologicznej w aleksandrowskim „Koperniku” – mówił Krzysztof Kozanecki – Starosta Zgierski podczas otwarcia nowej pracowni. 

Za pieniądze pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz środków własnych placówki, w aleksandrowskim „Koperniku” realizowany jest projekt pn. „Stworzenie pracowni ekologicznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim” o łącznej wartości ponad 40 tys. zł. Za te pieniądze pracowania została wyposażona w meble, sprzęt audiowizualny oraz niezbędne do prowadzenia badań pomoce dydaktyczne. Żeby uczniowie uczęszczający na zajęcia mogli uwiecznić rezultaty swoich badań, starosta dodatkowo ufundował szkole aparat fotograficzny. W nowej ekopracowni aleksandrowska młodzież będzie mogła w komfortowych warunkach, na nowoczesnym sprzęcie, samodzielnie zgłębiać wiedzę poprzez doświadczenia, eksperymenty oraz obserwacje.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,