REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Politycy romansują z piłką nożną

 Piotr Grzelczak, Sebastian Ceglarz i Andrzej Kretek– trzej piłkarze łódzkiego Widzewa odwiedzili Zgierz w środę (03.11.2010 r.) Ich spotkanie z kibicami zorganizowało Stowarzyszenie „Fanatycy Widzewa”, dzięki uprzejmości prezydenta Jerzego Sokoła. Piotr Grzelczak jest ustawiony na pozycji napastnika w pierwszej drużynie Widzewa. Andrzej Kretek jest związany z Widzewem od czerwca 2010, a Sebastian Ceglarz zadebiutował niedawno – na ostatnim spotkaniu z GKS Bełchatów. 

 
Do małej hali MOSiR przybyły setki fanów klubu RTS. Świetnie zorganizowane wydarzenie, prowadzone z zapałem tak samo jak doping na trybunie D – pod zegarem pokazało, że w Zgierzu od dawna wszyscy czekali na spotkanie ze swoimi ulubieńcami. W końcu nie jest tajemnicą, że większą sławą cieszy się w naszym mieście klub z al. Piłsudskiego niż z al. Unii. Środowy wieczór był pełen atrakcji – kibice mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat RTS, umiejętnościami sportowymi i zadać bezpośrednie pytanie jednemu z obecnych zawodników lub samemu trenerowi Andrzejowi Kretkowi. Nagrody w konkursach były tak atrakcyjne, iż wśród samej publiczności można było zaobserwować małe rozgrywki „kto szybciej, lepiej”. Na koszulkę kibica czy smycz trzeba było jednak zasłużyć. Poziom konkursów był wysoki. Nawet prezydent Jerzy Sokół zawahał się przy odpowiedzi na pytanie o rok, w którym Widzew zdobył puchar ekstraklasy (1977).
 
Przypomnijmy – klub powstał w 1910, kiedy to na terenie Widzewa założono stowarzyszenie piłkarskie. W tym roku obchodzimy więc 100-lecie klubu. Z tej okazji stowarzyszenie fanatyków pokazało świetny film poświęcony historii klubu. Wielu z kibiców pierwszy raz mogło obejrzeć historyczne gole i spotkania Widzewa. Wszyscy wychodzili ze spotkania z zadowoleniem, nikt nie wyszedł bez pamiątki, pozostaje tylko życzyć sobie, żeby piłkarze tak wielkiego klubu jakim jest Widzew częściej odwiedzali nasze miasto.
 
 
Dzień po spotkaniu z piłkarzami Widzewa w czwartek (04.11.2010 r.), z własnej inicjatywny w piłkę nożną grali inni kandydaci na prezydenta Miasta Zgierza. Na przeciw siebie stanęły drużyny PO (kapitan Artur Dunin) i PiS (kapitan Radosław Gajda). Mecz rozegrano o godz. 17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ("Budowlanka") – pl. Kilińskiego 8. Tak jak zapowiadali organizatorzy mecz był utrzymany w atmosferze fair play. Zawodnicy nie faulowali. Ostatecznie spotkanie wygrała Platforma z wynikiem 9:2. 

Inne

Ciekawe artykuły