REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kamery termowizyjne dla zgierskich strażaków

 W środę na terenie Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu Włodzimierz Fisiak, Marszałek Województwa Łódzkiego, oraz Wicemarszałek Witold Stępień, przekazali 31 kamer termowizyjnych łódzkiej Komendzie Wojewódzkiej. Sprzęt trafi do wszystkich jednostek PSP w regionie, również do rąk zgierskich strażaków. W uroczystości uczestniczyli m.in. Zbigniew Sosnowski, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jolanta Chełmińska, Wojewoda Łódzki, oraz brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

 Kamery zostały sfinansowane z budżetu województwa łódzkiego. Na mocy porozumienia podpisanego 31 marca pomiędzy Zarządem Województwa Łódzkiego a Komendą Wojewódzką PSP w Łodzi strażacy otrzymali na doposażenie milion złotych. Za tę kwotę zakupili kamery, a w najbliższym czasie wzbogacą się również o sonar dla grupy wodno-nurkowej. Kamery trafią do wszystkich komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w województwie –  w Zgierzu do Komendy Powiatowej PSP przy ul. Łąkowej 6/8. W środę na poligonie pożarniczym odbyła się prezentacja sprzętu w budynku ogniowym. 
 
Przez ostatnie cztery lata Zarząd Województwa Łódzkiego przekazał dla strażaków łącznie kwotę prawie 50 mln złotych, pochodzącą zarówno z budżetu województwa jak i z funduszy unijnych. Środki przeznaczone zostały m.in. na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, sprzęt niezbędny do ćwiczeń oraz szkolenia dla strażaków. Zarząd Województwa dofinansował kwotą 3,5 mln zł budowę komory dymowej oraz budynku ogniowego do symulacji pożarów wewnętrznych w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Straż otrzymała również ponad 44 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego: 
 
  • 3 mln 997 tys. zł na zakup 7 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi, 
  • 1 mln 62 tys. zł na zakup 2 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla gmin Lubochnia i Zduńska Wola z przeznaczeniem dla OSP, 
  • 10 mln 198 tys. 827 zł na zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi, 
  • 2mln 289 tys. 133 zł na zakup 4 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Mazowieckim, 
  • 26 mln 600 tys. zł dla 35 gmin województwa łódzkiego na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP. 
W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Wojewódzka Komenda Straży Pożarnej otrzymała 1 mln 970 tys. zł na szkolenie strażaków z zakresu udzielania pomocy medycznej i nauki języków obcych.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność