REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pomogli rannej sarnie

Zgierscy strażnicy miejscy pomagają nie tylko mieszkańcom. Zdarzają się również interwencje w stosunku do zwierząt i to nie tylko tych domowych. W piątek 30.12.2010 r. około godz. 15:50 patrol Straży Miejskiej w Zgierzu wspólnie z lekarzem weterynarii udał się na ul. Wiewiórczą w celu odłowienia sarny, która przedostała się na teren prywatnej posesji. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zwierze jest ranne. Sarna po odłowieniu i uśpieniu przewieziona została do azylu dla dzikich zwierząt w Łodzi.

Równie niecodzienną interwencję przeprowadzali strażnicy miejscy w pierwszym tygodniu grudnia. Wówczas pomogli uwolnić dwa daniele, które przedostały się na teren ogrodzonej działki przy ul. Lipowej w Zgierzu. Największym zagrożeniem była możliwość przedostania się zwierząt na drogę krajową nr 1. Trasa została zabezpieczona przez patrol Straży Miejskiej. W wyniku podjętych działań zwierzęta bez żadnych przeszkód przedostały się do Lasu Okręglik odzyskując tym samym wolność.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność