REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Po pijaku, z orzeczonym zakazem spowodował kolizję

Blisko 2,4 promila alkoholu miał kierujący seatem, który nie dość, że jechał po pijaku i spowodował kolizję to jeszcze złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 3.01.2011 r. około godz. 20.50 na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ul. Piłsudskiego. Z ustaleń policji wynika, że kierujący seatem toledo wyjeżdżając z ul. Słowackiego nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mazdą i doprowadził do zderzenia z nim. Przybyli na miejsce policjanci od razu wyczuli od sprawcy kolizji woń alkoholu. Pierwsze badanie stanu trzeźwości wykazało 1,98 promila. Po godzinie policjanci ponownie zbadali trzeźwość 50 latka. Tym razem wynik był jeszcze większy – 2,4 promila. Dodatkowo, podczas sprawdzania mężczyzny w systemie policyjnym, okazało się, że ma on orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 14 października 2011 roku. 

Z uwagi na popełnienie przez 50 latka przestępstw mężczyznę zatrzymano i osadzono w zgierskim areszcie. Usłyszał już zarzuty kierowania po pijanemu i złamania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Tego samego dnia około godz. 14.45 policjanci ze zgierskiej drogówki zatrzymali również nietrzeźwego kierującego tym razem rowerem, który też posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,42 promila. 61 latka zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

 

Inne

Ciekawe artykuły