REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powiat Zgierski nominowany do nagrody Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym

Powiat Zgierski został nominowany do nagrody Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym AD 2011. Nagroda ta, jest najwyższym odznaczeniem tego typu w naszym kraju i rokrocznie dostają ją jedynie samorządy spełniające bardzo wysokie kryteria. Kawalerami Orderu Radości z lat ubiegłych są także wybitne postaci życia publicznego, aktorzy, dziennikarze, poeci i politycy m.in. Alicja Resich-Modlińska, Ilona Łepkowska, minister Krystyna Łybacka.

Przyznawanie nagród zajmuje się Stowarzyszenie Kulturalne im. Praksedy Lemańskiej. Jednym z jego projektów jest właśnie nadawanie  "Orderów Radości". Wielka Kapituła Orderu Radości składa się z ludzi różnych zawodów, autorytetów w swej dziedzinie, których łączy pomoc drugiemu człowiekowi.

Od 2006 roku przyznawane są również nagrody w kategorii Powiat Przyjazny Niepełnosprawnym, którymi Wielka Kapituła nagradza wybitne osiągnięcia na polu niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym i chorym. Odznaczenie to otrzymali, między innymi: Gustaw Wańkowicz – Starosta Obornicki, Ryszard Kurp – Starostwa Wolsztyński, Bogusław Mikita – Wicestarosta Pilski.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub