REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powiatowa młodzież o polskiej prezydencji

Starostwo Powiatowe w Zgierzu we współpracy z Zespołem Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Głownie (Laureatem konkursu „Łódzkie płynie po kasę”), włączając się w Unijną Prezydencję, będzie organizatorem cyklu spotkań, prezentacji, warsztatów mających pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania i wątpliwości związane z tematem prezydencji oraz poszerzaniem wiedzy o Unii Europejskiej, funduszach europejskich skierowanych dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu zgierskiego.

Jednymi z najważniejszych działań tegorocznej edycji są warsztaty edukacyjne dla uczniów dotyczące funduszy europejskich oraz debata w dniu 19 września br. (w Starostwie Powiatowym w Zgierzu o godz. 11.00) pod hasłem „Przewodnictwo Polski w UE”. Chęć udziału w debacie zgłosiła młodzież z 10 szkół naszego regionu. Około 100 młodych ludzi sporządziło imponującą listę pytań, na które odpowiadać będą: europosłanka Joanna Skrzydlewska, posłowie – Agnieszka Hanajczyk, Marek Matuszewski, Stanisław Olas, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i przewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego Józef Dziemdziela. Młodzież w szczególności interesuje kwestia nakładów finansowych, jakie poniesie Polska z tytułu prezydencji, czy jest coś nowego, co wyróżnia ją na tle dotychczasowych prezydencji, chcą wiedzieć jak nasz kraj jest postrzegany przez europosłów z innych państw i w jaki sposób oni sami-młodzi ludzie mogą skorzystać z szans, jakie daje prezydencja.

Podsumowaniem projektu będzie Dzień Unijnej Prezydencji, który odbędzie się w ZSL-G w Głownie w dniu 4 października br. Imprezie towarzyszyć będzie Piknik Funduszy Europejskich, w czasie którego jednostki samorządu terytorialnego będą miały możliwość zaprezentowania własnych projektów zrealizowanych przy udziale środków unijnych.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a