REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powiatowi prymusi

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Zgierskiego nagrodzono najzdolniejszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiatowy samorząd. To już trzecie tego typu nagrody finansowe przyznawane w ramach stypendium „Nasz Prymus”, dla uczniów LO, którzy uzyskali co najmniej średnią 5,0, uczniów techników i liceów profilowanych ze średnią co najmniej 4,7 a dodatkowo posiadających bardzo dobrą ocenę z zachowania. W tym roku 19 maturzystów – prymusów, otrzymało z rąk Starosty Zgierskiego Krzysztofa Kozaneckiego i przewodniczącego rady Powiatu Zgierskiego Józefa Dziemdzieli stypendia w wysokości od 500 zł do 1500 zł. Najlepszym z najlepszych w tym roku okazał się absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Staszica w Zgierzu Przemek Baras, który może pochwalić się średnią ocen 5,6.

Sumiennie robić to, co należy i wszystko jest do osiągnięcia – mówi podając receptę na sukces Przemek. – Teraz czekam na wyniki matury, a od września mam nadzieję będę studiował mechatronikę na Politechnice Łódzkiej. Myślę, że to przyszłościowy kierunek i nie powinienem mieć problemu ze znalezieniem pracy. 

We wrześniu następni stypendyści otrzymają nagrody finansowe – tym razem kolejni „Prymusi”, ale także ci, którzy spełnią kryteria w ramach programu „Nasz Fachowiec” i „Nasz Talent”. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,