REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Próba pobicia Rekordu Guinnessa w stworzeniu największej kartki do Św. Mikołaja

Centrum  Kultury Dziecka w Zgierzu zaprasza wszystkie dzieci z naszych okolic do włączenia się w próbę pobicia Rekordu Guinessa w stworzeniu największej kartki do Św. Mikołaja w ramach V edycji Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę organizowanej przez Grupę NEO z Łodzi. W ramach tegorocznej akcji dzieci będą tworzyć na specjalnych płótnach swoje małe kartki, które zostaną połączone w całość. Produkcja największej kartki świątecznej do Św. Mikołaja oraz próba pobicia rekordu mają zostać zarejestrowana w Księdze Rekordów Guinessa. Aby to się udało, dzieci muszą stworzyć kartkę pocztową o powierzchni 150 mkw!
 
Jak będzie wyglądało malowanie w Zgierzu?
Począwszy od 10 listopada będzie miało miejsce malowanie płócien na wszystkich zajęciach plastycznych/artystycznych w CKD. Finał obędzie się 28 listopada po Bajkobraniu (ok. Godz. 17.00).
 
W ostatnią niedzielę listopada, zaraz po spektaklu "Przygody Stracha Bumbały" w Centrum Kultury Dziecka wszystkie chętne dzieci będą mogły zrobić swoją kartkę i mieć udział w próbie pobicia rekordu Guinessa razem z inicjatorem projektu, Grupą NEO. Organizatorzy mają nadzieję, że będzie dużo dzieciaków malujących swoje płótna i Zgierz razem z CKD bardzo istotnie przyczynią się do sukcesu tego przedsięwzięcia.
 
Co następnie? Po zarejestrowaniu przez zaproszonych przedstawicieli Księgi Rekordów Guinessa, rekordowa kartka zostanie sfotografowana z góry, tak aby powstała fotokopia, która następnie w postaci małej pocztówki zostanie wydrukowana i rozsyłana jako pamiątka po całej Polsce z życzeniami świątecznymi od łódzkich dzieciaków. Rekordową kartkę Organizatorzy oficjalnie zapakują i wyślą do Świętego Mikołaja, do Laponii.
 
Trzeba podkreślić, że wśród wszystkich uczestników tegorocznej – V edycji Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę, rozlosowanych zostanie wiele ciekawych i wartościowych nagród. Na specjalnej stronie internetowej pojawią się wszystkie prace przysłane i wykonane przez dzieci oraz informacje dotyczące całej akcji. 
 
Organizatorami Fabryki są Urząd Miasta Łodzi oraz Grupa NEO. Partnerem i koordynatorem akcji w Zgierzu jest Centrum Kultury Dziecka, Zgierz, ul. Rembowskiego 17.

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na