REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Próba pobicia Rekordu Guinnessa w stworzeniu największej kartki do Św. Mikołaja

Centrum  Kultury Dziecka w Zgierzu zaprasza wszystkie dzieci z naszych okolic do włączenia się w próbę pobicia Rekordu Guinessa w stworzeniu największej kartki do Św. Mikołaja w ramach V edycji Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę organizowanej przez Grupę NEO z Łodzi. W ramach tegorocznej akcji dzieci będą tworzyć na specjalnych płótnach swoje małe kartki, które zostaną połączone w całość. Produkcja największej kartki świątecznej do Św. Mikołaja oraz próba pobicia rekordu mają zostać zarejestrowana w Księdze Rekordów Guinessa. Aby to się udało, dzieci muszą stworzyć kartkę pocztową o powierzchni 150 mkw!
 
Jak będzie wyglądało malowanie w Zgierzu?
Począwszy od 10 listopada będzie miało miejsce malowanie płócien na wszystkich zajęciach plastycznych/artystycznych w CKD. Finał obędzie się 28 listopada po Bajkobraniu (ok. Godz. 17.00).
 
W ostatnią niedzielę listopada, zaraz po spektaklu "Przygody Stracha Bumbały" w Centrum Kultury Dziecka wszystkie chętne dzieci będą mogły zrobić swoją kartkę i mieć udział w próbie pobicia rekordu Guinessa razem z inicjatorem projektu, Grupą NEO. Organizatorzy mają nadzieję, że będzie dużo dzieciaków malujących swoje płótna i Zgierz razem z CKD bardzo istotnie przyczynią się do sukcesu tego przedsięwzięcia.
 
Co następnie? Po zarejestrowaniu przez zaproszonych przedstawicieli Księgi Rekordów Guinessa, rekordowa kartka zostanie sfotografowana z góry, tak aby powstała fotokopia, która następnie w postaci małej pocztówki zostanie wydrukowana i rozsyłana jako pamiątka po całej Polsce z życzeniami świątecznymi od łódzkich dzieciaków. Rekordową kartkę Organizatorzy oficjalnie zapakują i wyślą do Świętego Mikołaja, do Laponii.
 
Trzeba podkreślić, że wśród wszystkich uczestników tegorocznej – V edycji Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę, rozlosowanych zostanie wiele ciekawych i wartościowych nagród. Na specjalnej stronie internetowej pojawią się wszystkie prace przysłane i wykonane przez dzieci oraz informacje dotyczące całej akcji. 
 
Organizatorami Fabryki są Urząd Miasta Łodzi oraz Grupa NEO. Partnerem i koordynatorem akcji w Zgierzu jest Centrum Kultury Dziecka, Zgierz, ul. Rembowskiego 17.

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność