REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Inwestuje u nas największy producent i dostawca energii elektrycznej w Polsce

 W poniedziałek (08.11.2011 r.) została oficjalnie podpisana umowa pomiędzy Gminą Miasto Zgierz a PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., wchodzącej w skład PGE SA. Umowa dotyczy objęcia przez PGEGiEK S.A. pakietu udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym zgierskiej spółki ciepłowniczej P.E.C. sp. z o.o.

Grupa kapitałowa PGE SA, w której skład wchodzi nowy współwłaściciel PEC-u, to największy producent i dostawca energii elektrycznej w Polsce oraz jeden z największych graczy z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma ta gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej dla około 5 milionów domów, przedsiębiorstw i instytucji.

Co podpisanie umowy oznacza dla zwykłych mieszkańców? Korzyści jakie wynikają dla zgierzan bezpośrednio z podpisania umowy to przede wszystkim możliwość rozbudowy sieci magistralnej poprawiającej bezpieczeństwo energetyczne odbiorców ciepła znajdujących się w centrum miasta. Dzięki zainwestowanym pieniądzom, nowi odbiorcy z terenu naszego miasta będą mogli się pozbyć lokalnych kotłowni i palenisk domowych, emitujących niesamowite ilości szkodliwych substancji do środowiska. Ponadto dzięki podpisaniu umowy miasto pozyska środki na modernizację starej ponad trzydziestoletniej sieci, która po pierwsze jest nieszczelna, a więc energochłonna, a po drugie jej przepustowość jest niska. Zostaną wymienione rury na nowoczesne i preizolowane, co zniweluje straty ciepła na przesyle.

Dużą korzyścią dla miasta jest przyszła inwestycja nowego współwłaściciela w źródło produkcji ciepła i energii elektrycznej – PGEGiEK jest także właścicielem zgierskiego zakładu ciepłowniczego Energetyka Boruta. Inwestor planuje wymianę i modernizację kotłów oraz budowę nowego generatora energii elektrycznej w Energetyce Boruta. Wszystkie te działania spowodują wysoką efektywność wytwórcy ciepła, dzięki czemu ceny jego usług w Zgierzu w perspektywie będą malały, a miasto zyska bezpieczeństwo energetyczne.

(Na zdjęciu sygnatariusze umowy – od prawej – prezydent miasta Zgierza Jerzy Sokół, oraz członkowie zarządu PGEGiEK SARoman Forma oraz Waldemar Szulc). 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na