REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocja "Wierszy wybranych" Ireneusza Ziętka

Tomik poezji o takim tytule zostanie zaprezentowany mieszkańcom Zgierza w piątek 28 listopada o godzinie 18:00, podczas oficjalnego wieczoru promocyjnego w Liceum im. S.Staszica. Podczas uroczystości będzie można m.in. usłyszeć wiersze znajdujące się w książce, recytowane przez uczniów liceum. Program wieczoru został przygotowany przez koleżanki i kolegów ze "Staszica", gdzie autor był nauczycielem. 

Ireneusz Ziętek znany był dotychczas miłośnikom poezji z tomików wydawanych wspólnie ze Zgierską Grupą Poetycką "Nietakt". Teraz przygotowano jego autorskie wydanie.

"Wiersze wybrane" zawierają ponad 70 najważniejszych utworów z dorobku Ireneusza Ziętka (piszącego pod pseudonimem Krzysztof Sołtysiak). Teksty powstawały w latach 1978–2011. Poruszają rozmaite tematy, głównie społeczno–filozoficzno–duchowe i posiadają charakterystyczne nostalgiczne zabarwienie. "Choć wybrał zawód matematyka, nie umiał żyć bez poezji, zapisując refleksje i emocje między wierszami." – tak mówią o autorze jego koleżanki z pracy Jolanta Podwysocka i Danuta Błaszczyk. "Jego poezja nie jest łatwa i to jej atut, bo nie można tak łatwo schwytać życia, świata i relacji, o których pisał" – charakteryzuje wiersze zgierska poetka Małgorzata Bielińska.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.