REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Protestują przeciw wysokim cenom na stacjach

Polskim kierowcom puszczają nerwy. Ceny na stacjach benzynowych zbliżają się do 6 zł, dlatego niezadowoleni  skrzykują się na forach internetowych, spotykają na drogach i protestują. Ogólnopolski protest zorganizowano 28 stycznia. Nasze lokalne jego wydanie miało miejsce na autostradzie A2. W sobotę ponad 50 osób zebrało się na parkingu przy łódzkim centrum handlowym M1 i wyruszyli w kierunku Strykowa. Tam kolumna aut wjechała na autostradę A2 w kierunku Emilii poruszając się z prędkością 30-40 km/h. a dalej powrotem do Strykowa. 

Akcja przebiegła zgodnie z planem mimo małych niedociągnięć organizacyjnych. Ale wszystko zostało zweryfikowane i następnym razem akcja na pewno będzie przebiegała jeszcze sprawniej. Pojawiło się około 50 samochodów pod M1 w miejscu zbiórki natomiast po drodze dołączyło do nas około 30 aut – mówi Igor Filipczyńki, jeden z pomysłodawców akcji. – Policja była przez cały czas z nami, nie stwarzając problemów. Podziękowania w szczególności dla Policji Autostradowej za wyrozumiałość i wsparcie.
 
Policja przyznaje, ze protest przebiegł bez większych incydentów, poza tym, że grupka kierowców przegapiła zjazd z autostrady i próbowała na nie cofać. W drugim przypadku jeden z kierowców chciał zablokować wjazd na A2, poprzez zatrzymanie auta na światłach awaryjnych. W obu przypadkach kierowcy zostali potraktowani pobłażliwie i skończyło się na pouczeniu. 
 
Druga odsłona protestu polegała na tankowaniu za symboliczną złotówkę na stacji benzynowej. Uczestnicy zapowiadają, że na jedynym proteście się nie skończy jeśli rząd nie zareaguje na horrendalne ceny paliw. Również zgierscy kierowcy na naszym forum dyskutują o możliwości zorganizowania protestu w Zgierzu.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub