REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Przedsmak Wielkanocy na pl. Jana Pawła II

W niedzielę 13 kwietnia 2014 r. na pl. Jana Pawła II w Zgierzu można było poczuć przedsmak Wielkanocy. Już po raz trzeci w tym miejscu Urząd Miasta Zgierza zorganizował Spotkanie Wielkanocne. Wydarzenie miało promować i kultywować tradycje ooraz obyczaje wielkanocne, zarówno religijne jak i ludowe.

Na scenie przed zgierskim ratuszem występowały m.in. Zespół Pieśni i Tańca Boruta, Schola Agnus, MAZOVIA z Łowicza, a także dzieci ze zgierskich przedszkoli. 

W specjalnym namiocie odbywały zajęcia z wyplatania koszy wiklinowych, malowania pisanek, papieroplastyki. Spotkaniu towarzyszył jarmark wyrobów ludowych i artykułów świątecznych.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu