REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Przejazd obwodnicą Strykowa jest bezpłatny

Stryków przeżywa oblężenie. Przez centrum miasta przejeżdżają setki aut dziennie, wiele z nich to ciężkie tiry. Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej po wprowadzeniu opłat na autostradzie A2. Kierowcy, którzy chcą uniknąć opłat jadą przez samo miasto, tymczasem wielu z nich nie wie że przejazd obwodnicą Strykowa (tzw. by-passem) jest bezpłatny. 

Wielu kierowców dojeżdżając do Strykowa DK nr 14 od strony Łodzi, widząc komunikat o płatnej autostradzie A-2 jedzie w kierunku Łowicza przez centrum miasta, co powoduje powstawanie korków i uciążliwości dla mieszkańców – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dotyczy to również dojeżdżających od strony Zgierza i Łodzi drogą nr 71.

–  Przypominamy, że za przejazd autostradą A-2 płacą jedynie kierowcy wyjeżdżający w kierunku Poznania. Opłata pobierana jest w Punkcie Poboru Opłat około dwóch kilometrów od Strykowa. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Zjeżdżający w Strykowie z ronda w kierunku Warszawy nie ponoszą żadnych opłat – mówi Maciej Zalewski.

Przejazd by-passem Strykowa jest również bezpłatny w drugą stronę, dla jadących z kierunku Łowicza do Łodzi czy Zgierza. Nie płacą oni przy zjeździe na rondo z obwodnicy.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają