REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Przewoził 3 tys. litrów spirytusu

Pierwsza w tym roku kontrola łódzkiej Służby Celnej doprowadziła do ujawnienia znacznej ilości spirytusu. Zatrzymano 34-mieszkańca Aleksandrowa Łódzkiego, który mógł narazić Skarb Państwa na utratę kwoty 126 tys. zł. 
 
We wtorek 3 stycznia funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej prowadzili działania kontrolne w rejonie Aleksandrowa Łódzkiego. Celnicy wytypowali do kontroli samochód dostawczy marki Fiat Ducato. Przeszukanie przestrzeni ładunkowej auta ujawniło 3 tys. litrów spirytusu w butelkach typu PET. Wartość zatrzymanego towaru oszacowano na kwotę 240 tys. zł. Wobec kierowcy pojazdu, 34-letniego mieszkańca Aleksandrowa Łódzkiego, wszczęto postępowanie karne skarbowe. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 126 tys. zł.
 
Pierwsza kontrola zwiastuje kolejny rok wytężonej pracy funkcjonariuszy łódzkiej Służby Celnej w naszym województwie. Izba Celna w Łodzi od kilku lat jest jedną z najskuteczniejszych jednostek Służby Celnej w walce z nielegalnym obrotem alkoholem. W zeszłym roku łódzcy celnicy ujawnili ponad 90 tys. litrów nielegalnego spirytusu o łącznej wartości pond 7 mln zł.
 
Ogółem w ostatnich 4. latach funkcjonariusze łódzkiej Izby Celnej, w trakcie dokonanych kontroli zabezpieczyli prawie 500 tys litrów alkoholu z nielegalnych źródeł o łącznej wartości ponad 37, 5 mln zł.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem to podstawa

Masz dziecko i zastanawiasz się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, aby zapewnić sobie i dziecku jak największy poziom bezpieczeństwa? Wiesz doskonale, że fotelik samochodowy

Jak wybrać biuro księgowe

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoją księgowość samodzielnie. Wymaga to jednak nauki księgowości krok po kroku, a przede wszystkim czasu, który można przeznaczyć na dodatkowy projekt lub