REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Przyjaciele Wesołej Gromady działają

Są młodzi i chcą pomóc podopiecznym świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Zgierzu. Zawiązali komitet pod nazwą „Przyjaciele Wesołej Gromady”, który działa od sierpnia tego roku i powstał na mocy decyzji prezydent miasta Iwony Wieczorek. Grupa młodych ludzi organizuje wydarzenia, podczas których zbierane będą środki na zakup wyposażenia dla świetlicy. Najbliższe eventy już w sobotę – koncert zespołu Citizen i warsztaty decoupage. 
 
Na pomysł zawiązania komitetu wpadli członkowie Nieformalnego Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych MNMs. – Zaczęło się od spotkania w wakacje. Rozmawialiśmy najpierw z panią wiceprezydent Bogumiłą Kapustą. Później musieliśmy napisać wniosek do pani prezydent i dostaliśmy zgodę – mówi Jakub Pyrzanowski, koordynator zbiórki. – W świetlicy przy SP1 (jak w wielu) brakuje takich podstawowych przedmiotów, jak kredki, mazaki czy farby i właśnie dlatego postanowiliśmy pomóc dzieciom – zbieramy środki na zakup tych rzeczy. W sumie to nic wielkiego, ale dla dzieciaków to będzie COŚ
 
W sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury na zainteresowanych od godz. 10:00 czekają warsztaty zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Udział w warsztatach to symboliczne 5 zł. Wieczorem – o godz. 20:30 również w MOKu zespół Citizen da charytatywny koncert. Do wstępu upoważnia cegiełka w cenie 5 zł. Muzyka chłopaków na pewno przypadnie do gustu fanom mocnego uderzenia, rapu i rocka. 
 
Na podobnej zasadzie odbędzie się Wspólne Kolędowanie ze Zgierskimi Gwiazdami zaplanowane na 16 grudnia (również w MOKu). Imprezie będzie towarzyszył kiermasz, gdzie nabyć będzie można m.in. przedmioty „zdekupażowane” podczas listopadowych warsztatów. Podpowiadamy, że taki przedmiot to świetny pomysł na świąteczny prezent. 
 
Obecnie organizatorzy szukają solistów, duetów oraz zespołów, które chciałyby zaprezentować mieszkańcom miasta, dwie-trzy kolędy w swoim wykonaniu. Jeśli reprezentujesz taki zespół, zgłoś się do Kuby Pyrzanowskiego pod adresem [email protected]
 
Wcześniej, bo 11 grudnia Przyjaciele Wesołej Gromady będą również kwestować podczas Zgierskiego Spotkania Wigilijnego na pl. Jana Pawła II. 
 
 

Inne

Ciekawe artykuły