REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Radni PO żądają rezygnacji starosty zgierskiego

 Jak informuje serwis zgierz.naszemiasto.pl Jacek Socha znalazł się w ogniku krytyki 9 radnych PO powiatu zgierskiego. Powód? Spotkanie ze zgierską młodzieżą w miejskim ekonomiku, na które nie zaproszono innych partii politycznych, a na którym obecni byli tylko przedstawiciele PiS. Politycy platformy nie kryją oburzenia. Twierdzą, że spotkanie miało charakter jawnej agitacji politycznej i propagandy. Tymczasem przemówienie miało traktować o wychowaniu młodzieży. 

Starosta Socha przebywa obecnie na urlopie. Aby odwołać go ze stanowiska wniosek musi poprzez w niejawnym głosowaniu minimum 17 na 27 radnych oraz, dodatkowo głosowanie musi odbyć się w ciągu miesiąca. Serwis zgierz.naszemiasto.pl podaje, że raczej nie uda się zwołać nadzwyczajnej sesji jeszcze w wakacje. A wrześniowe spotkanie radnych będzie i tak miału już miejsce w cieniu nadchodzących wyborów samorządowych. 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak