REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Uważaj na linie lotnicze z czarnej listy KE

Niedawno ruch samolotów nad północnym Atlantykiem i ogromną częścią Europy paraliżował pył wulkaniczny znad Islandii. Ale to nie jedyne zagrożenie dla podróżujących obecnie samolotami. Komisja Europejska po raz czternasty uaktualniła swoją listę czarnych przewoźników. Nie skorzystasz z ich usług w Europie, gdyż tu mają całkowity zakaz ruchu. Ale bądź czujny wybierając się do Afryki – Egiptu, Tunezji czy na Bliski Wschód lub jeszcze dalej. Tamtejsze biura oferują wiele korzystnych cenowo wycieczek lotniczych. Zanim wykupisz jedną z nich sprawdź czy przewoźnik nie znajduje się na czarnej liście.
 
W tym roku na listę trafił Blue Wings Airlines z Surinami. Przyczyną była seria wypadków lotniczych jaka przytrafiła się przewoźnikowi. Wykreślone zostały linie indonezyjskie: Metro Batavia i  Indonesia Air Asia. Poważne ograniczenia utrzymano dla Iran Air.
 
Aktualnie na liście znajduje się czterech przewoźników, którzy mają całkowity zakaz lotów do Unii Europejskiej: Ariana Afghan Airlines z Afganistanu, wspomniane z Blue Wing Airlines z Surinamu, Siem Reap Airways International z Kambodży i Silverback Cargo Freighters z Rwandy.
 
Zakazowi podlegają również wszyscy przewoźnicy (w sumie 278) z 17 następujących krajów: Angola, Benin, Demokratyczna Republika Konga, Dżibuti, Filipiny, Gabon (z wyjątkiem trzech przewoźników, których działalność ograniczona jest określonymi warunkami), Gwinea Równikowa, Indonezja (z wyjątkiem sześciu przewoźników, dla których całkowicie zniesiono ograniczenia), Kazachstan (z wyjątkiem jednego przewoźnika, którego działalność ograniczona jest określonymi warunkami), Republika Kirgiska, Liberia, Republika Konga, Sierra Leone, Suazi, Sudan, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca oraz Zambia.
 
 

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.