REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Remont na 5! Najlepsza wiertarka udarowa na lata

Wykonując prace remontowe w naszych domach czy mieszkaniach, z pewnością nie raz trafiliśmy na ścianę, której sforsować nie mogła żadna wiertarka. W takiej sytuacji musimy skorzystać z wiertarki udarowej, której specyfika pozwoli nam efektywną robotę. Jak działa wiertarka udarowa? Spadając z zębów wiertło dodatkowo uderza w wiercony materiał prostopadle, co powoduje osłabienie struktury ściany, a przez to łatwiejsze wwiercenie się w nią. Wybierając model, który ma nam posłużyć na lata, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników – jak prędkość obrotowa, średnica wiercenia czy ogranicznik głębokości. Dostosowanie tych parametrów do naszych potrzeb i specyfiki konkretnych konstrukcji pozwoli nam na precyzyjne wiercenie, bez konieczności cyklicznej wymiany sprzętu. Odpowiedź na pytanie, jaka będzie najlepsza wiertarka udarowa, przynosi ranking wiertarek udarowych dostępny w serwisie mojranking.pl.

  • Jakie cechy powinna mieć dobra wiertarka udarowa?

  • Wiertarka udarowa, która posłuży na lata

  • Profesjonalny ranking wiertarek udarowych

Jakie cechy powinna mieć dobra wiertarka udarowa?

Wiertarki udarowe działają na zasadzie tego samego schematu, jednak konkretne modele różnią się od siebie parametrami, a przede wszystkim żywotnością. Jeżeli szukamy takiej, która ułatwi nam wiercenie w nawet bardzo twardym materiale, zwróćmy uwagę na jej moc. Do wykorzystania w pracach domowych wystarczy przedział 600-850 W. Gdy zależy nam na profesjonalnym sprzęcie, wybierzmy wiertarkę z udarem o mocy 850-1300 W. Znaczenie ma też rodzaj silnika. Eksperci stawiają silniki bezszczotkowe ponad szczotkowymi. Kolejne czynniki to natomiast prędkość obrotowa i maksymalna średnica wiercenia.

Wiertarka udarowa, która posłuży na lata

Do wiercenia otworów w betonie potrzebujemy prędkości obrotowej od 700 do 2000 obrotów na minutę. Do innych materiałów wartości tego parametru muszą być odmienne, odpowiednio 1000-3500 dla metalu, 2000-3500 dla ceramiki i 700-3500 dla drewna. Aby wiertarka posłużyła na lata, powinniśmy dostosować pozostałe parametru do najczęściej wykonywanych przez nas prac. Solidna wiertarka udarowa powinna natomiast posiadać ergonomiczny uchwyt, ogranicznik głębokości wiercenia, zmianę kierunków obrotu, minimalnie 2 biegi, łagodny rozruch, a także regulację prędkości i momentu obrotowego.

Profesjonalny ranking wiertarek udarowych

Jaka wiertarka udarowa gwarantuje efektywność i trwałość? Z pewnością pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu okaże się przygotowany przez fachowców ranking wiertarek udarowych na mojranking.pl. W ostatnich latach wśród wiertarek udarowych króluje model BOSCH Professional GSB 13 RE, ale świetnym wyborem okaże się także równie wytrzymały Dewalt dwd024. Wysoko oceniane jest także sprzęt sprawdzonej marki Einhell, dostępny w różnych wariantach mocy.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają