REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Renifery z Laponii przyjadą do Zgierza

Jedną z atrakcji tegorocznego spotkania wigilijnego organizowanego przez Urząd Miasta Zgierza w najbliższy weekend będą renifery. Zwierzęta, które rodowodem pochodzą z Laponii przyjadą do naszego miasta z Mieszkowic (woj. zachodniopomorskie). Tam gospodarstwo ekologiczne prowadzą ojciec i syn Andrzej i Bartosz Woźniak. W okresie świątecznym zajmują się organizowaniem eventów z udziałem swoich zwierząt. 

Renifery, które zbieramy do Zgierza urodziły się Laponii, dokładnie pod kołem polarnym. Jeden ma 2,5 roku, wiek drugiego to 5 lat, a więc możemy powiedzieć że jest już „dorosły”. Zwierzęta żywią się, tak jak wszystkie przerzuwacze, sianem, zielonką, zbożami – mówi Andrzej Woźniak

Do udziału w imprezie takiej jak w Zgierzu, używane są wyłącznie renifery oswojone, po wielomiesięcznym treningu w gospodarstwie. 

W skład zagrody, która pojawi w Zgierzu wchodzą następujące elementy: 2 żywe renifery pod opieką 2 opiekunów, ogrodzenie z żerdzi drewnianych (powierzchnia od 30 do 40 metrów kw), atrapa „domku świętego mikołaja”, ozdobne sanie św. Mikołaja, Mikołaj, oświetlenie zagrody, elementy dekoracyjne jak choinki, mech, szyszki – mówi Renata Matusiak, pełnomocnik prezydenta ds. młodzieży UMZ. – Będzie możliwe wchodzenie do zagrody osób z publiczności, pojedynczo lub dzieci z rodzicem, w celu wykonania zdjęć z reniferami.

Wynajmowanie reniferów z wioski w Zachodniopomorskiem cieszy się coraz większą popularnością. Zwierzęta uświetniają nie tylko imprezy miejskie, ale stanowią atrakcję głównie w centrach handlowych. Gospodarstwo z Mieszkowic ma także w ofercie „wioskę lapońską”, podczas które rozbijany jest oryginalny namiot – tipi, rzobijane jest ognisko z kociołkiem, a wydarzeniu towarzyszą gry i zabawy lapońskie.   
Zagroda reniferów w Zgierzu będzie czynna na pl. Jana Pawła II w dniach:
10 grudnia 2011 r. w godzinach od 11:00 do 19:00
11 grudnia 2011 r. w godzinach od 9:00 do 17:00 
 
Ponieważ zwierzęta będą występowały dwa dni, noc spędzą wraz z opiekunami w gospodarstwie agroturystycznym pod Zgierzem. 
 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a