REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znikają połączenia ze Zgierza do Warszawy

W najbliższy weekend w nocy z 10 na 11 grudnia w całej Polsce, podobnie jak i w Europie zmienia się rozkład jazdy pociągów. Jedną z najważniejszych zmian dla pasażerów ze Zgierza jest informacja, że znikają bezpośrednie połączenia z Warszawą. A ponieważ człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego, władze Zgierza protestują przeciwko likwidacji połączeń ze stolicą.

Przypomnijmy, że dotąd Zgierz nie posiadał bezpośredniego połączenia kolejowego z Warszawą. Sytuacja zmieniała się wraz z zamknięciem Dworca Fabrycznego w Łodzi. Od 16 października z Dworca przy ul. Kolejowej zgierzanie do Warszawy mogli podróżować bez przesiadki. Do dyspozycji mieli 7 połączeń na dobę. 

Jednak w nowych rozkładach PKP Intercity i PKP Przewozy Regionalne nie znalazły się kursy ze Zgierza do Warszawy. 
 
 (…) Ich brak spowoduje dużą uciążliwość dla mieszkańców naszego miasta, których dość liczna grupa dojeżdża codziennie do pracy, bądź na uczelnie w Warszawie. Po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy ponownie zmuszeni oni zostaną do udania się ze Zgierza do Łodzi, na Dworzec Kaliski, aby dopiero tam wsiąść w pociąg. Znacznie wydłuży to i tak długi już czas, który mieszkańcy Zgierza codziennie tracą na dojazdy do Warszawy.  W związku z tym władze Miasta Zgierza składają oficjalny protest i żądają przywrócenia zlikwidowanych połączeń – czytamy w piśmie skierowanym przez Urząd Miasta do prezesów spółek kolejowych. 
 
– Pojawienie się wybranych połączeń TLK kursujących przez Zgierz wynikało z prac modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury PKP PLK na łódzkiej linii obwodowej (odc. Łódź Chojny – Łódź Kaliska) prowadzonych w dniach 16 października – 10 grudnia. W tym czasie nasze pociągi kursujące do Wrocławia przez Łódź i Ostrów Wielkopolski jeździły objazdem właśnie przez Zgierz. W związku z tym, że remont dobiega końca pociągi wracają na swoje podstawowe trasy – wyjaśnia Beata Czemerajda z Biura Komunikacji i Promocji PKP Intercity S.A.

Nowy rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał do 8 grudnia 2012 r.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a