REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Responsywne strony internetowe: korzyści dla właścicieli i użytkowników

Jeśli słyszałeś kiedyś o RWD, najprawdopodobniej zastanawiasz się, co to dokładnie znaczy. To technika projektowania i programowania witryn, które dostosowują się do rozdzielczości ekranu użytkownika. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na responsywne strony internetowe!

Niezależnie od tego, czy użytkownik przegląda witrynę na komputerze stacjonarnym, telefonie, tablecie, czy innym urządzeniu, nie musi niczego zmieniać, by wyświetlić jej zawartość. Responsywne strony internetowe zapewniają spójne doświadczenia, a tym samym poprawiają współczynniki konwersji. Z biegiem czasu Google zaczął traktować priorytetowo witryny zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych.

Jak projektować responsywną stronę www?

Siatki płynne to systemy, które skalują się na podstawie ekranu urządzenia, w przeciwieństwie do układów o stałej szerokości, wyglądających zawsze tak samo. Proponowana technika projektowania zapewnia błyskawiczną zmianę rozmiaru poszczególnych elementów względem siebie. Zastanawiasz się, jak obliczyć odpowiednie proporcje? Wystarczy, że podzielisz szerokość każdego elementu przez szerokość strony.

Być może największym wyzwaniem w projektowaniu responsywnych stron internetowych jest zmiana rozmiaru obrazów. Wykorzystaj właściwości max-width w CSS. Dzięki temu masz pewność, że zdjęcia wczytują się w oryginalnym rozmiarze, chyba że obszar roboczy jest węższy niż ich szerokość. Jeśli ustawisz maksymalną szerokość na 100 proc. wyświetlanego obszaru, obrazy będą zmniejszać się proporcjonalnie do rozdzielczości ekranu.

Rensposywne strony internetowe - sposób na konsolidację raportów

Responsywna strona www eliminuje potrzebę śledzenia podróży użytkowników, ścieżek konwersji i przekierowań między witrynami. Popularne narzędzia do analizy stron, takie jak Google Analytics, są zoptymalizowane pod kątem elastycznego raportowania i obsługi wielu urządzeń. Wszystkie dane można skonsolidować w jednym raporcie, co ułatwia monitorowanie i analizę.

Testowanie w jednej witrynie zmniejsza nakłady pracy związane z programowaniem, konserwacją i pomocą techniczną. Dzięki responsywnej stronie internetowej Twoi pracownicy mogą spędzać mniej czasu na zadaniach związanych z jej utrzymaniem, a bardziej skoncentrują się na kampaniach marketingowych, testach A/B, tworzeniu wysokiej jakości treści i rozwoju produktu.

Wyprzedź konkurencję!

Responsywne strony internetowe zapewniają lepsze wrażenia użytkownika na wszystkich urządzeniach. Wyglądają doskonale zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i tablecie, laptopie, czy smartfonie. Elastyczny projekt dopasuje się do wielkości ekranu. Wspomniane witryny znajdują się na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu generują większy ruch.

Zazwyczaj takie strony szybko ładują się na wszystkich urządzeniach, szczególnie na tablecie i smartfonie. Dzięki responsywnym obrazom i płynnym siatkom ładowanie witryny zajmuje znacznie mniej czasu, co zachęca użytkowników do dłuższej wizyty. Przekłada się to na niższy wskaźnik odrzuceń. Odwiedzający będą bardziej skłonni do klikania i czytania innych treści oraz odkrywania wszystkiego, co masz do zaoferowania.

Inne

Ciekawe artykuły